StoryEditor

Prokurátor zverejnil tvár muža, ktorý mohol byť blízko miesta vraždy Kuciaka

17.09.2018, 12:46
Autor:
chocho
Z takmer 30 verzií dvojnásobnej vraždy, s ktorými vyšetrovatelia pracovali na začiatku, aktuálne preverujú dva okruhy Kuciakovej práce.

Počas vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bolo zadržaných 7 podozrivých osôb, ktoré však boli kvôli absencii dôkazov prepustené. Všetci boli Taliani.

Informoval o tom na tlačovej konferencii prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Kedže ide o prokurátora odboru všeobecnej kriminality, ktorý sa zoberá prípadmi organizovaného zločinu, jeho meno ani fotografie tváre na pokyn Úradu špeciálnej prokuratúry nezverejňujeme. 

Obvinených nemajú

Z takmer 30 verzií dvojnásobnej vraždy, s ktorými vyšetrovatelia pracovali na začiatku a súviseli tak s Kuciakom, ako s Kušnírovou, aktuálne preverujú dva hlavné okruhy Kuciakovej novinárskej práce, keďže je dokázané, že dôvodom vraždy bola práve tá.

Išlo o "vraždu úkladnú, vykonanú profesionálnym vrahom a na objednávku".

"Obvinených nemáme, zatiaľ sme stále v štádiu, že nemáme konkrétnych páchateľov," priznal prokurátor. Spolupráca s Europolom priniesla posun vo vyšetrovaní, tvrdí. Nepriblížil však aký. Rovnako bola podľa prokurátora prínosná spolupráca s FBI.

Muž, ktorý môže vedieť viac

Zverejnil identikit osoby, ktorá podľa neho môže mať bližšie informácie o vražde alebo o osobách, ktoré sa na nej mohli podieľať.

ÚŠP

"Osoba sa mohla pohybovať v okolí miesta vraždy v čase spáchania skutku," vyhlásil. "Čo videl, to sa od neho chceme dozvedieť," spresnil. Či môže ísť o páchateľa, je podľa neho v súčasnosti špekulácia.

Osobu, ktorej identikit zverejnil, prokurátor zároveň vyzval, aby sa sama prihlásila.

"Možný svedok má asi 30 rokov, nakrátko ostrihané vlasy, bradu a fúziky," približuje polícia na svojom oficiálnom facebookovom účte.

S chybami sa vysporiadali

Ďalšie informácie o tejto osobe sú, ale prokurátor to nechcel ďalej "rozpitvávať". Potvrdil však, že polícia týmito informáciami disponuje.

Podľa prokurátora sa vyšetrovací tím dokázal vysporiadať s pochybeniami, ktoré sa urobili na začiatku vyšetrovania. "To máte ako s rozbitou miskou, že ju dokážete zlepiť, ale určité stopy po tom rozbití zostanú... Tie chyby, ktoré vznikli, sa podarilo inými úkonmi napraviť, ale už tá informácia o tom, že tam niečo bolo pobabrané, tam zostala," vyjadril sa.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

01 - Modified: 2022-09-29 15:04:54 - Feat.: - Title: Prokurátor podá sťažnosť proti odmietnutiu obžaloby na Vladimíra Pčolinského 02 - Modified: 2022-09-28 08:06:04 - Feat.: - Title: Proces v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov v piatok nebude 03 - Modified: 2022-09-19 17:15:03 - Feat.: - Title: Tóth je klamár, preto nechcel prísť na súd, tvrdí Kočner. Musela ho priviesť policajná eskorta 04 - Modified: 2022-09-12 11:08:27 - Feat.: - Title: Prokurátor podal obžalobu na advokáta Mareka Paru 05 - Modified: 2022-09-09 06:07:20 - Feat.: - Title: Tóth sa cíti ohrozený. Kľúčový svedok v kauze vraždy Kuciaka odmieta ísť na súd a vypovedať proti Kočnerovi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. október 2022 14:57