StoryEditor

Vyšetrovateľ vypočul nadporučíka Farkaša

23.01.2006, 23:00

Nadporučíka Martina Farkaša, ktorý jediný prežil tragickú štvrtkovú haváriu vojenského lietadla An-24, včera vypočul vyšetrovateľ. Hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga podvečer potvrdil, že Farkašovi vyšetrovateľ v košickej fakultnej nemocnice položil "otázky súvisiace s nehodou, respektíve s poslednými minútami na palube". Ešte včera ráno primár oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny Peter Beluš informoval, že Farkaš bol pri poslednom vyšetrení časovo dezorientovaný a "má čiastočnú stratu pamäti".

Pacient s ochranou
S priebehom liečby sú lekári spokojní: Farkaš sa už dokáže sám pohybovať, užíva bežnú stravu a komunikuje s okolím. Jediný účastník tragédie si síce pamätá niektoré podrobnosti z havárie, no lekári ho ešte musia podrobnejšie pozorovať. "Za normálnych okolností by si nemal nič pamätať. Môže tam byť skrytá nejaká diagnóza, ktorú sme ešte nemuseli zaznamenať. Jeho stav je však naozaj dobrý, aj z psychickej stránky, zatiaľ bez depresií a neplánujeme žiadny chirurgický úkon," skonštatoval prednosta Kliniky úrazovej chirurgie nemocnice Miroslav Kitka. Pred dverami izby dokonca pacienta stráži vojenská polícia. "Aby sa zamedzil prístup verejnosti, vrátane novinárov. Myslím, že je to štandardný postup," vysvetlil pre HN riaditeľ nemocnice Jaroslav Šajty. Zranený zatiaľ odmieta kontakt aj s médiami. "Verejnosti dáme rovnakú šancu na spoločnom stretnutí. Najprv však musí súhlasiť sám pacient," doplnil Šajty. Ostro sledovaného muža dnes pravdepodobne prevezú na kliniku úrazovej chirurgie -- tam sa budú venovať jeho traumatickým ranám.
Potom bude liečba zhruba dva týždne pokračovať vo Vojenskej nemocnici v Košiciach.

Obete už identifikovali
Riaditeľ košickej pobočky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Marcel Forai včera potvrdil, že počas víkendu lekári a najbližší príbuzní obetí leteckej havárie identifikovali telá všetkých 42 obetí tragédie. Súdni lekári zároveň určili príčiny smrti, ktoré zatiaľ nie sú verejnosti k dispozícii.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. december 2022 18:04