StoryEditor

Čaputová vymenovala päť rektorov vysokých škôl. Pozrite si ich zoznam

26.06.2019, 11:00
Autor:
TASRTASRchocho
Prezidentka Čaputová vo svojom prejave poukázala na to, že rektori bez rozdielu, kde ich univerzita či vysoká škola sídlia, majú jedno spoločné.

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala päť rektorov vysokých škôl:

  • Trnavská univerzita v Trnave - René Bílik
  • Vysoká škola múzických umení - Mária Heinzová
  • Technická univerzita v Košiciach - Stanislav Kmeť
  • Prešovská univerzita v Prešove - Peter Kónya
  • Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach - Pavol Sovák

Čaputová vo svojom prejave poukázala na to, že rektori bez rozdielu, kde ich univerzita či vysoká škola sídlia, majú jedno spoločné. Ide o obrovskú zodpovednosť voči spoločnosti.

Prezidentka uviedla, že praje štyrom novým rektorom a jednej rektorke veľa energie, odvahy a úspechov. "Veľa energie preto, lebo o najvyšších akademických funkcionároch na Slovensku sa dlho hovorí, že sú krízovými manažérmi. Kým veľké firmy si na zvládnutie kritických situácií najímajú špecialistov, vy to budete musieť zvládnuť vlastnými silami," poznamenala hlava štátu.

Popriala im, aby energiu nevyčerpali len na riešenie havarijných situácií, ale aby im podstatná časť z nej zostala na zvyšovanie pedagogickej, vedeckej či umeleckej činnosti univerzít a vysokých škôl. "Aby sa akademické inštitúcie v čo najväčšej miere priblížili európskej úrovni," povedala prezidentka.

"Veľa odvahy vám chcem zaželať z toho dôvodu, že snaha o zvyšovanie kvality vždy narážala a bude narážať na odpor kladený zvnútra," povedala Čaputová vo svojom prejave. Rektorom zaželala aj veľa úspechov.

"Od dnešného dňa máte záväzok nielen voči učiteľom, študentom či zamestnancom vašich univerzít a fakúlt, ale máte ho aj voči obyvateľom Slovenska a voči budúcnosti krajiny," povedala s tým, že môžu veľkou, ak nie najväčšou mierou prispieť k tomu, aby sa vysoké školy, ktoré povedú, stali miestom, kde sa bude dotvárať a zhodnocovať intelektuálny, kultúrny a umelecký potenciál našej krajiny.

01 - Modified: 2022-10-04 17:24:36 - Feat.: - Title: Čaputová rokovala s Hirmanom o opatreniach v energetike 02 - Modified: 2022-10-04 16:08:27 - Feat.: - Title: Prezidentka podpísala novelu zákona o e-Governmente 03 - Modified: 2022-10-04 15:18:52 - Feat.: - Title: Prezidentka odobrila zákon, kompetencie štátu v energetickej núdzi sa posilnia 04 - Modified: 2022-10-03 15:32:58 - Feat.: - Title: Slovensko pozná mená troch nových veľvyslancov. Čaputová im odovzdala poverovacie listiny 05 - Modified: 2022-10-05 09:05:43 - Feat.: - Title: Juraj Rizman: ​Ani mne prezidentka nehovorí všetko
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
06. október 2022 03:50