StoryEditor

Avízo: Schôdza vlády

28.05.2008, 09:06
Tri koaličné strany by mali na dnešnej pravidelnej vládnej schôdzi odobriť finančné prostriedky pre tretí športový kanál verejnoprávnej Slovenskej televízie. Ministerstvo kultúry, ktoré návrh predkladá navrhuje finančný príspevok vo výške viac ako 90 miliónov korún.
Športový kanál by sa mal spustiť 8. augusta pri príležitosti štartu 29. letných olympijských hier v Pekingu. Ďalší návrh z dielne ministra kultúry Mareka Maďariča sa týka Tlačovej agentúry Slovenskej republiky. Tá by sa mala zmeniť z príspevkovej na verejnoprávnu tlačovú agentúru.

Fajčiari sa ani tento rok nevyhnú zdražovaniu cigariet. Podľa návrhu predkladanom rezortom financií by sa od 1. februára 2009 mala zvýšiť minimálna sadzba spotrebnej dane z cigariet zo súčasných 2,10 korún na 2,45 korún za kus.Sadzba dane z cigariet sa má podľa navrhovanej novely zákona zvýšiť zo súčasných 1,41 Sk za kus na 1,58 Sk za kus. Príčniou ďalšieho zdražovania je naša povinnosť úpravy sadzieb spotrebnej dane na cigarety v zmysle Harmonogramu Európskej únie. Rezort financií pritom hovorí, že pôjde o posledné navýšenie, aby sme dosiahli úroveň minimálneho daňového zaťaženia EÚ.

Súčasťou dnešného rokovania vlády má byť aj návrh novely zákona o ochrane spotrebiteľa. Navrhovaná novela podľa rezortu hospodárstva odstraňuje neprimerané zaťaženie predávajúceho pri vybavovaní reklamácií. Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatní počas prvých dvanástich mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatní po dvanástich mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietne, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, má byť povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie.
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. november 2022 15:34