StoryEditor

Dzurinda: Najhmatateľnejším výsledkom Ficovej vlády sú Širokého faktúry

13.06.2008, 10:56
Podľa Dzurindu sa Široký, údajný sponzor Smer-u, počas dvoch rokov vládnutia Smeru-SD dostal vďaka štátnym zákazkám k vyše 10-miliardám korún.
Ako dnes povedal Dzurinda, dieťaťom každej politiky je nejaký výsledok. Pre nich to bol vstup Slovenska do Európskej únie a dieťaťom politiky Roberta Fica mal byť sociálny štát. Podľa Dzurindu však napriek vianočným dôchodkom a podpore prvorodených detí, nemá terajšia vláda so sociálnym štátom nič spoločné. Ako hovorí, vidno, že Robert Fico má rád dôchodcov a deti, "ale úplne najradšej má Juraja Širokého." Podľa neho sa Široký, údajný sponzor Smer-u, dostal vďaka štátnym zákazkám k vyše 10-miliardám korún.

Líder opozície označil za hlavné ciele súčasnej vlády udržať podporu voličov aj bez toho, aby pracovali a po druhé, pomôcť firmám blízkym Smer-u dostať sa k štátnym zákazkám. Najsilnejšia opozičná strana vláde vyčítala aj dlhšie fronty u lekárov, drahšie lieky, oslabenie pozície Slovenska v zahraničí, či zlú situáciu v školstve. Podľa expremiéra je terajšia vláda prvá, ktorá si udržiava tak vysokú dôveru občanov bez vlastného pričinenia.

Ako hovorí, Ficova vláda nielenže nebuduje sociálny štát, ale má za sebou dva roky premrhaných príležitostí. Vláda totiž podľa neho nič neurobila preto, aby bola dobrá aj budúcnosť. "Nezaznamenal sa príchod žiadnej významnejšej investície," vyčítal vláde Dzurinda. Ako dodáva, "vláda iba žne, neseje," a obeťou tejto politiky sa stávajú samotní občania.
01 - Modified: 2003-07-13 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Korzika naďalej svojou cestou 02 - Modified: 2003-07-13 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Campbellove úpravy
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
07. december 2022 21:25