StoryEditor

Belousovová: Za kauzou Gemerský mlyn sú Slotovi ľudia

23.01.2011, 23:00

Podpredsedníčka SNS Anna Belousovová tvrdí, že bývalí členovia výkonného výboru Fondu národného majetku Ján Valo a Ľubomír Neslušan, ktorých vyšetruje polícia, neboli nominantmi SNS. "To boli nominanti Slotu," povedala včera v diskusnej relácii televízie Markíza.
Bývalým funkcionárom podľa denníka SME hrozí väzenie, v prípade kauzy Gemerský mlyn mali štát pripraviť o 4,7 milióna eur. "Ak 150 miliónov korún odišlo pár dní predtým, ako sa ujala vlády nová vláda, pri vyhratých súdnych sporoch do Budapešti, do Maďarska, tak to považujem za poškodzovanie záujmov Slovenska," dodala Belousovová.

Valo s Neslušanom po voľbách uzavreli s podnikom Gemerský mlyn, ktorý kúpil Zoltán Horváth z Budapešti, mimosúdnu dohodu, hoci fond mal šancu vyhrať súdny spor. Ten vznikol po tom, ako FNM odstúpil od privatizačnej zmluvy podniku. Slota sa k obvineniam nevyjadril, včera nedvíhal mobil. Belousovová sa v televízii vyhla odpovedi, či SNS počas vládnutia Roberta Fica kradla. "Stále nie je vyšetrený ani jeden tender," uviedla. Poslanec Igor Matovič z klubu SaS si myslí, že "absolútna väčšina v SNS kradla". Vzťahy medzi Slotom a Belousovovou sa zhoršili po voľbách. Belousovovej hrozí, že ju SNS vylúči. Včera nevylúčila, že v budúcnosti založí vlastnú stranu.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
09. december 2022 02:33