StoryEditor

Fronc nezískal peniaze ani podporu

06.05.2004, 00:00

Minister školstva Martin Fronc včera hlasoval proti východiskám rozpočtu verejnej správy na roky 2005 až 2007. Kresťanskí demokrati síce avizovali, že východiská považujú za neprijateľné, ostatní ministri za KDH však návrh podporili. Fronc hlasoval proti aj napriek tomu, že vláda vyčlenila na školstvo 200 miliónov korún. "Peniaze pôjdu na zlepšenie odmeňovania pracovníkov v regionálnom školstve," potvrdil HN minister financií Ivan Mikloš. Minister školstva však žiada 3,4 mld. Sk - 2,7 na regionálne školstvo a 700 miliónov do budúcoročného rozpočtu vysokých škôl. Prostriedky považuje za nevyhnutné na úspešnú reformu školstva. "Som skeptik, že by som to mohol dosiahnuť," hodnotil svoje šance Fronc. Ďalší ministri za KDH - Daniel Lipšic a Vladimír Palko, hlasovali za východiská rozpočtu. "Minister financií akceptoval naše požiadavky, preto sme návrh podporili," odôvodnil svoj postoj Lipšic.
Napriek včerajším protestom študentov proti spoplatneniu vysokoškolského štúdia stále nie je jasné, kedy sa návrh opäť dostane do parlamentu. Zákon o študentských pôžičkách zavádzajúci poplatky začiatkom roka schválila vláda, po rozhodnutí Koaličnej rady ho minister Fronc z parlamentu stiahol. V tejto chvíli nevie, kedy sa návrh opäť dostane do parlamentu. "Návrh som nestiahol ja, bolo to z vôle Koaličnej rady. Rozhodnutie je teraz aj na nej," povedal včera. Minister chce čakať, kým sa opäť nájde politická podpora pre tento zámer. Spoplatnenie štúdia na VŠ sa preto odkladá minimálne do januára 2005.

01 - Modified: 2011-07-27 23:00:00 - Feat.: 0 - Title: Na prestížnu britskú cenu nominovali aj román z predvojnového Československa
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. jún 2022 14:16