StoryEditor

Pozvánku má aj Merkelová

29.04.2011, 00:00
Autor:
(NP)(NP)

Slovensko počas hokejových majstrovstiev sveta privíta aj množstvo prominentných hostí zo zahraničia. Pozvánky na stole majú štátnici krajín, ktoré sa na šampionáte zúčastňujú -- nemecká kancelárka Angela Merkelová či rakúsky prezident Heinz Fischer, ale napríklad i švédsky kráľovský pár.

Merkelová v nedeľu?
"Pripravujeme sa na návštevy zo zahraničia. Kto však k nám príde, závisí od toho, ktorý tím sa dostane zo základnej skupiny ďalej do vyraďovacej fázy," potvrdil pre HN hovorca slovenského prezidenta Marek Trubač. Samotný prezident Ivan Gašparovič sa podľa neho plánuje zúčastniť na všetkých troch zápasoch Slovenska v základnej skupine a podľa termínov aj na prípadných ďalších zápasoch.

Neoficiálne sa hovorí tiež o návšteve Merkelovej na nedeľňajšom zápase so Slovenskom v Bratislave. "Pozvanie sme do Nemecka poslali, zatiaľ však účasť Merkelovej nepotvrdili," povedal Rado Baťo, hovorca slovenskej premiérky Ivety Radičovej.

Veľkým hokejovým fanúšikom je i český prezident Václav Klaus, na skupinovú fázu k nám však pravdepodobne nepríde. "Prezidentova cesta na majstrovstvá sveta v hokeji na Slovensku zatiaľ v pláne nie je," potvrdil pre HN Klausov hovorca Radim Ochvat.

Minister exhokejista
Do Bratislavy a Košíc však zrejme zavítajú i členovia vlád zúčastnených krajín. V prípade úspešného ťaženia Fínov sem môže prísť aj tamojší minister zahraničných vecí Alexander Stubb, ktorý je sám bývalý fínsky hokejový reprezentant.

"Jeho otec Göran Stubb je dokonca skautom NHL pre Európu a mal by byť na Slovensku počas majstrovstiev," pripomenul hovorca rezortu našej diplomacie Ľuboš Schwarzbacher.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. október 2022 22:08