StoryEditor

Deň pred voľbami strany zaplatia najviac TV JOJ

30.01.2012, 23:00

Deň pred voľbami bude najdrahšia politická reklama v televízii JOJ. V prestávke Novín zaplatí strana za tridsaťsekundový spot 6 300 bez DPH. O zhruba tisícku to bude lacnejšie v konkurenčnej TV Markíza. Tesne pred ôsmou večer bude verejnoprávna STV pýtať za reklamu 1 200 eur.

Televízie nechcú povedať, ktoré politické strany si reklamy objednali. „Záujem prejavili viaceré subjekty,“ reagovala hovorkyňa televízie Markíza Miroslava Labašová. Niektoré strany priznávajú, že s televíziami rokujú o podmienkach, nechcú však povedať, s ktorými.

Televízne spoty už využíva hnutie 99 percent. Tvrdí však, že ide o sponzorské odkazy a sú platené občianskym združením, a nie politickou stranou. Rada pre vysielanie a retransmisiu už chcela riešiť podnet voči tejto reklame, zástupcovia televízií však neprišli. Rada preto zvolala mimoriadne zasadnutie na zajtra. „Bude mať len dva body. Prvý sa týka televízie Markíza, druhý televízie JOJ,“ povedal pre HN šéf Rady Miloš Mistrík.

Televízii Markíza hrozí maximálna pokuta do 165-tisíc eur. Podľa Mistríka je udelenie pokuty v tejto výške možné. „Ak sa potvrdí, že išlo o politickú reklamu v zakázanom čase, je to mimoriadne závažný prípad.“ Televízia JOJ sa zatiaľ pokute vyhne.

„V jej prípade by išlo o prvé takéto porušenie, za čo hrozí ako sankcia upozornenie,“ reagovala hovorkyňa rady Lucia Jelčová. Markíza už totiž bola v iných podobných prípadoch v minulosti potrestaná.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. október 2022 08:01