StoryEditor

Sulík nemá isté krúžky ani v SaS

29.02.2012, 23:00

 

 Lídra SaS Richarda Sulíka sa nehrnú vo voľbách krúžkovať ani vlastní. Sulík na krúžkoch postavil svoju politickú budúcnosť, ak ich nebude mať najviac, vzdá sa mandátu. Dôvodom je kauza Sasanka, ktorá dokazuje vzťahy medzi Sulíkom a podnikateľom Mariánom Kočnerom.

 

Z desiatich oslovených poslancov sú rozhodnutí krúžkovať Sulíka v parlamentných voľbách iba traja. V poslaneckom klube sa včera na Sulíka hnevali, že si u Kočnera nechal preveriť kolegov.

Preverovaní váhajú
Sulík včera pred klubom priznal, že sa u Kočnera pýtal na reputáciu Jozefa Kollára a Ľudovíta Jurčíka. Kollára to neprekvapilo, lebo o tom vedel takmer dva roky, Jurčík však zmeravel. „Ospravedlnil sa mi,“ reagoval. Jurčík už nekandiduje, nemá o to záujem. Či dá Sulíkovi hlas, komentovať nechcel. „Vyčkajte, 10. marca sú voľby, závisí od nich, ako sa situácia v strane vyvinie,“ odpovedal na otázku o zotrvaní Sulíka na stoličke lídra. Kollár sa so Sulíkom pozná 20 rokov, nerozumie, prečo si ho nechal preveriť. „Nie je to dobrý pocit,“ skonštatoval. Nechcel povedať, či Sulík po tom všetkom dostane vo voľbách jeho hlas. „SaS budem voliť, hodnotám strany verím naďalej. Koho budem krúžkovať, je moja súkromná záležitosť,“ odvetil. Verí, že Sulík konal v dobrom úmysle.

Pochybnosti liberálov
Szilárd Somogyi, ktorý odchádza zo strany pre názorové rozdiely, si myslí, že Sulík preveroval u Kočnera aj ostatných. „Podľa mňa celú kandidátku, ale neriešim to,“ reagoval. Stanislavovi Fořtovi Sulíkove vysvetlenie stačilo, či ho bude voliť, nevie. „Spýtajte sa ma v deň volieb, alebo o deň skôr, teraz neviem.“ Martin Poliačik víta, že Sulík si pripustil chyby, aj keď sa o okolnostiach vzniku kandidátky dozvedel až z médií. „Je to možné, že dám Sulíkovi krúžok, ale na kandidátke je mien viac, budem sa musieť rozhodnúť,“ vysvetlil svoj postoj. Kamil Krnáč nechcel komentovať, či bude voliť Sulíka. Juraj Droba bol o niečo zhovorčivejší. Sulík má síce tiež jeho podporu, ale jednoznačne nevie, či zaňho aj zahlasuje. „Je možné, že jeden z tých krúžkov dostane.“

Istá podpora
Deväť dní pred voľbami má Sulík istotu iba zopár ľudí. Najviac ho včera bránili Ľubomír Galko, Martin Chren a Peter Kalist. Svojmu šéfovi odpustili prešľap a budú ho bez váhania krúžkovať. Neprekáža im, že o stretnutiach s Kočnerom im nepovedal celú pravdu. „Na naše odporúčania sa s ním stretávať prestal,“ vysvetlil Chren. Kalist sa o Kočnerovom vplyve na kandidátku dozvedel síce z médií, ale problém v tom nevidí. „Ja dôverujem Sulíkovi ďalej, krúžok mu dám,“ uviedol.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
08. august 2022 21:43