StoryEditor

Myšlienka multikulturalizmu absolútne zlyhala, vyhlásil Fico

12.12.2015, 14:20
Autor:
TASRTASR

Premiér Robert Fico (Smer-SD) si naďalej stojí za svojimi slovami, že na Slovensku je ľahšie integrovateľný kresťan ako moslim. "Myšlienka multikulturalizmu absolútne zlyhala," uviedol v dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy na margo dobrovoľného prijatia 149 asýrskych kresťanov z Iraku.

Táto skupina sa najskôr dostane do azylového zariadenia ministerstva vnútra v Humennom. Po istom čase rodiny podľa Fica čakajú individuálne presuny. "Som za ich veľmi prirodzenú integráciu," deklaroval, pričom poďakoval katolíckej cirkvi za ponúknutie ubytovacích kapacít.

Títo ľudia mali byť pôvodne prerozdeľovaní do obcí v Nitrianskom kraji. Keďže sa proti takémuto riešeniu v nich zdvihla kritika a odpor, štát prevzal vec do svojich rúk. Fico poznamenal, že sa nezľakol verejnej mienky, len stopol kšeftovanie a biznis. "Budeme viac komunikovať s katolíckou cirkvou. Verím, že nájdeme také riešenie, že rodina za rodinou bude postupne nachádzať život medzi ľuďmi. Sú to kresťania, ktorí sa zúčastnia normálneho života v tejto krajine, preto verím v prirodzenú integráciu," poznamenal.

20. máj 2022 05:17