StoryEditor

Ľudia hlásia desaťtisícové škody

11.06.2013, 00:00

Ľudia, ktorí odstraňujú povodňové škody, zasielajú svojim poisťovniam prvé hlásenia. "K dnešnému dňu máme nahlásených 11 škôd. Nie je to však konečný počet, ten bude zaručene vyšší. Mnohí ešte pracujú na odstraňovaní škôd a poistnú udalosť ešte nenahlásili," povedala hovorkyňa ČSOB Zuzana Eliášová. Škody podľa nej evidujú v bratislavskom regióne, Michalovciach a na južnom Slovensku. Predbežne ich vyčísľujú na tisíce až desaťtisíce eur. "Na jednom z objektov postihnutých tohtoročnou povodňou dosiahnu náklady na odstránenie vzniknutej škody minimálne 50-tisíc eur," uviedla hovorkyňa.

Stovky škôd už eviduje aj Allianz-Slovenská poisťovňa. Komunálna poisťovňa má nateraz nahlásené len dve poistné udalosti -- v Bratislave a v okrese Dunajská Streda.
Škody budú vedieť vyčísliť až po obhliadke.

Podľa štatistík OVB Allfinanz Slovensko sa Slováci k zabezpečeniu svojho majetku stavajú zodpovednejšie. Oproti roku 2008 stúpol viac ako dvaapolnásobne počet uzatvorených poistiek proti živelným pohromám. Najväčší objem ročného poistného bol v roku 2012 v Bratislavskom kraji, najmenší v Nitrianskom.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. november 2022 21:47