StoryEditor

Zavraždili známeho nórskeho misionára Jana Kristensena

13.09.2013, 07:10
Autor:
TASRTASR

Nórskeho misionára a charitatívneho pracovníka Jana Kristensena zavraždili v Keni pri nevydarenej lúpeži, informovala vo štvrtok tlačová agentúra DPA.

Podľa kenskej polície boli za lúpežou štyria muži, z toho dvaja pracovali pre policajtov. Troch lupičov zastrelili, jeden ozbrojený útočník ušiel. Nórske veľvyslanectvo v Keni už informovalo rodinu v Nórsku.

Kristensen sa usadil v Keni v roku 1979, vybudoval niekoľko škôl a kostolov. Pomáhal chudobným a založil školy pre siroty, kde sa v súčasnosti vzdeláva 500 detí.

Polícia teraz zisťuje motív a či nešlo o vraždu na objednávku niekoho, kto misionára poznal. Útočníci Kristensena zaškrtili, keď v dome nenašli žiadne peniaze. O život prišiel aj jeho príbuzný.

Kristensenova organizácia tiež prevádzkovala zdravotnícke zariadenia v slume pri Kisumu. Nórsky kráľ Harald V. ocenil striebornou medailou cti Kristensenovu prácu, ktorú venoval deťom z ulice a sirotám.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
17. január 2026 12:17