TASR/Oliver Ondráš
StoryEditor

Diaľnica do Košíc sa počas tohto volebného obdobia nedokončí, vyhlásil nádejný minister dopravy

29.08.2016, 19:17
Autor:
TASRTASR
Štátny tajomník rezortu dopravy Arpád Érsek, ktorý by sa mal stať novým ministrom dopravy, sa dnes stretol s prezidentom Kiskom.

Diaľnica D1 medzi Bratislavou a Košicami sa do konca tohto volebného obdobia nedobuduje. Po dnešnom stretnutí s prezidentom SR Andrejom Kiskom to uviedol štátny tajomník rezortu dopravy Arpád Érsek (Most-Híd), ktorý by sa mal stať novým ministrom dopravy.

Dátum, kedy by sa mala spojnica dvoch najväčších miest na Slovensku dokončiť, Érsek zatiaľ povedať nechcel. Najprv sa chce detailne pozrieť na problematický úsek diaľnice Turany – Hubová. Za svoju hlavnú úlohu na ministerstve považuje pritom budúci minister predovšetkým začať prípravu projektovej dokumentácie na tých cestách, ktoré sú dôležité, a to na celom Slovensku.

"Nerobme veľké megalomanské projekty, ale projektujme, aby sme mohli eventuálne na nich začať výstavbu po našom volebnom období alebo vtedy, keď na nich vieme nejakým spôsobom zabezpečiť finančné zázemie," konštatoval Érsek. Je podľa neho veľkou chybou, že stála projektová dokumentácia či už na rýchlostných cestách R7, R2, alebo R3 či R4. "Musíme sa pohnúť z miesta. Toto bude mojou hlavnou úlohou," zdôraznil.

Érseka dnes predstavil prezidentovi ako kandidáta na ministra dopravy predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Prezidenta zaujímalo, aké má predstavy o svojom pôsobení na tomto poste. "Mal odborné otázky, ktoré sme sa mu snažili vysvetliť. Myslím si, že bol spokojný s našimi odpoveďami," dodal Érsek.

Výmena ministra dopravy by pritom mala podľa Bugára prebehnúť tento týždeň a následne sa upraví aj koaličná zmluva. Namiesto pôvodných štyroch strán zostanú v koalícii len tri. "Tento týždeň sa udeje aj výmena na tomto poste aj podpis koaličnej zmluvy," avizoval Bugár.

Zmeny na poste ministra dopravy si vyžiadal odchod pätice poslancov zo Siete a ich vstup do klubu Mosta-Híd. Strana tak preberie vládne posty, na ktorých má Sieť svojich nominantov. Okrem jedného ministerského kresla nahradia aj posty štátnych tajomníkov, ktoré pripadali pôvodne Sieti.

Čo sa týka napríklad obsadenia miesta štátneho tajomníka rezortu kultúry, v utorok (30. 8.) by mal mať Bugár na túto tému ďalšie rokovanie. Kandidát, ktorého chcel na túto pozíciu pôvodne, to totiž odmietol. Malo ísť o človeka z kultúrnej oblasti a podľa Bugára nechcel na tri roky vypadnúť zo svojej profesie.

Po Érsekovom vymenovaní za ministra však ostane voľný aj post štátneho tajomníka ministerstva dopravy. Ten by mal pripadnúť strane SNS. O mene prípadného nástupcu sa však podľa Érseka zatiaľ nehovorilo.

01 - Modified: 2022-12-04 23:00:00 - Feat.: - Title: Veľký prehľad diaľničných tunelov: Do dvoch rokov sa ich sieť rozšíri o 70 percent (mapa) 02 - Modified: 2022-12-01 15:07:00 - Feat.: - Title: Nečakajte, že na megakrižovatku D1/D4 nabehnú buldozéry zajtra, hovorí Doležal. Kedy sa začne stavať? 03 - Modified: 2022-12-03 14:43:47 - Feat.: - Title: Za prácou a nákupmi do Maďarska? Z Bratislavy zamieri nový vlak na juh 04 - Modified: 2022-11-15 19:38:11 - Feat.: - Title: Na D2 smerom do Česka narazilo do odstaveného vozidla nákladné auto 05 - Modified: 2022-11-16 08:32:16 - Feat.: - Title: Prečo to s tými cestami tak trvá
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. december 2022 16:44