Rozhodnutie Úradu inšpekčnej služby o zastavení vyšetrovania preskúma prešovská krajská prokuratúra. FOTO: HN archív
StoryEditor

Prokuratúra preskúma zastavenie vyšetrovania v prípade úmrtia Milana Lučanského

28.06.2022, 15:02
28.06.2022, 15:12
Autor:
TASRTASR

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ukončil vyšetrovanie v trestnej veci týkajúcej sa Lučanského a začiatkom júna vydal rozhodnutie, ktorým trestné stíhanie zastavil.

Prešovská krajská prokuratúra preskúma rozhodnutie Úradu inšpekčnej služby o zastavení vyšetrovania týkajúceho sa úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vo väznici.

Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila Prokuratúra Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

"Rozhodnutie vyšetrovateľa pozostávajúce z 283 strán a spisový materiál pozostávajúci z X. zväzkov a 2 885 strán sú predmetom preskúmania dozorujúcim prokurátorom, ktorý rozhodne aj o podaných sťažnostiach po ich predložení spolu s odôvodnením," priblížila prokuratúra.

image

Bývalý námestník SIS Beňa sa obnovy konania nedočká. Súd zmietol jeho návrh zo stola

Ako vysvetlili, vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby ukončil vyšetrovanie v trestnej veci týkajúcej sa Lučanského a 8. júna vydal rozhodnutie, ktorým trestné stíhanie zastavil. Rozhodnutie bolo predložené na Krajskú prokuratúru Prešov a súčasne doručené splnomocnencom poškodených, ktorí proti rozhodnutiu o zastavení trestného stíhania podali sťažnosť.

"V uvedenej veci Úrad inšpekčnej služby nebude poskytovať žiadne informácie," uviedol tlačový odbor ministerstva vnútra, pod ktorý inšpekcia spadá. Ako zdôvodnil, informovanie k tejto veci si vyhradila Krajská prokuratúra v Prešove, ktorá vykonáva dozor nad trestným konaním.

Exšéf polície Milan Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra v Ústave na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu.

01 - Modified: 2022-06-10 09:55:18 - Feat.: 1 - Title: Stretnutia Sakovej s bývalým šéfom NAKA: Exministerka sa mohla dostať do konfliktu záujmov 02 - Modified: 2022-06-01 10:31:07 - Feat.: 1 - Title: Bývalý námestník SIS Beňa sa obnovy konania nedočká. Súd zmietol jeho návrh zo stola
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
14. august 2022 17:55