StoryEditor

Ak Matovič odíde, okamžite sa vrátim na post ministra aj s celým tímom, odkázal Sulík

05.09.2022, 09:45
Autor:
redred

Dnes majú podať ďalší traja ministri za SaS demisiu.

Líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík stále nepozná meno svojho nástupcu vo vedení rezortu. Viaceré požiadavky OĽANO sú podľa jeho slov pre SaS neprijateľné, napriek tomu je strana o zvyšku návrhov pripravená rokovať po demisii ministra financií Igora Matoviča (OĽANO).

Za najpravdepodobnejšie však považuje, že popoludní podajú ministri z SaS demisiu. Rovnako pravdepodobné to vidí aj minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), mená nových ministrov nešpecifikoval. Podčiarkol potrebu riešiť zastropovanie cien energií.

Sulík podotkol, že meno svojho nástupcu vo vedení ministerstva nepozná, hoci je už niekoľko dní v demisii. Mrzí ho, že OĽANO nevyužilo dvojmesačné ultimátum. "Igor Matovič vedel, že neodstúpi a trestuhodne premárnil čas, ktorý sme dali na odovzdanie ministerstva," poznamenal Sulík. Odmieta, že by utekal pred zodpovednosťou.

Krajniak uviedol, že nejaké mená možných nových ministrov sú, no nešpecifikoval ich. Pýta sa, či stálo za to, že v aktuálnej situácii ľudia z rezortu hospodárstva odchádzajú, keď vidia, čo Slovensko čaká.

"To nestálo za to. Ale to si musia zvážiť oni," podotkol. Na otázku, či je hnutie Sme rodina ochotné vládnuť s Matovičom odpovedal, že s ním vládnu už dva a pol roka. "Vláda nie je spolok kamošov. O tom, aká je vláda, rozhodli ľudia vo voľbách. Každý si mal zvážiť pred dva a pol rokom, či vie v takej vláde napĺňať svoj program," podotkol s tým, že kým si hnutie vie plniť svoje sľuby, má to preň zmysel kvôli voličom.

Vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) zopakovala, že odchod ministrov za SaS v súčasnej situácii považuje za nezodpovednosť. Ak by naozaj k demisii prišlo, spomína návrh obsadiť uvoľnené ministerské posty nestrannými odborníkmi. Chce, aby šlo o dohodu všetkých troch koaličných partnerov.

Pre Remišovú sú podľa jej slov dôležité posty ministra zahraničných vecí a hospodárstva. Riešenie energetickej krízy, ktoré bude nový minister navrhovať, musí byť predmetom kompromisu, podotkla. V prípade cien energií Remišová upozornila, že žiadne konkrétne riešenia zo strany vedenia rezortu hospodárstva na stole zatiaľ nie sú.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a šéf diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) predpokladajú, že demisiu podajú v priebehu pondelka.

01 - Modified: 2022-09-22 13:55:21 - Feat.: - Title: Poslanci prerokujú vládny návrh zákona o energetike v zrýchlenom režime 02 - Modified: 2022-09-22 12:14:15 - Feat.: - Title: Heger: Aj menšinová vláda vie pokračovať v reformách 03 - Modified: 2022-09-23 13:40:13 - Feat.: - Title: Partila upozorňoval na podvody na škole. Ministerstvo ju nevyradilo, teraz môže rezortu šéfovať on 04 - Modified: 2022-09-22 11:27:39 - Feat.: - Title: Kremský pripustil, že zastropovanie cien by mohlo na jednej strane viesť k plytvaniu energiami 05 - Modified: 2022-09-21 13:12:26 - Feat.: - Title: Podpora 50 miliónov eur na zmiernenie dosahov sucha je bezprecedentná, tvrdí minister Vlčan
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
23. september 2022 22:19