F1: Massa prekvapil, Alonso zväčšil odstup

28.08.2006, 00:00
Veľká cena Turecka formuly 1 sa niesla v pozornosti dvoch mužov. Najlepší jazdci sezóny, Španiel Fernando Alonso a Nemec Michael Schumacher, tentoraz skončili na druhom, resp. treťom mieste. Svoje premiérové víťazstvo v kariére zaznamenal brazílsky pilot tímu Ferrari Felipe Massa, keď dominoval systémom štart -- cieľ.

Veľká cena Turecka formuly 1 sa niesla v pozornosti dvoch mužov. Najlepší jazdci sezóny, Španiel Fernando Alonso a Nemec Michael Schumacher, tentoraz skončili na druhom, resp. treťom mieste. Svoje premiérové víťazstvo v kariére zaznamenal brazílsky pilot tímu Ferrari Felipe Massa, keď dominoval systémom štart -- cieľ. Do dejín istanbulského okruhu sa 25-ročný rodák zo Sao Paula zapísal po Kimim Räikkönenovi, ktorý tentoraz nedokončil, ako druhý víťaz. Massa využil vynikajúci výkon v kvalifikácii, ktorú vyhral, a svoje vedúce postavenie si udržal aj v priebehu pretekov.
Len na pár okruhov pustil pred seba v pretekoch svojho tímového kolegu Michaela Schumachera, ktorý napokon skončil na 3. mieste. Za Massom prišiel na druhej priečke do cieľa Španiel Fernando Alonso. Líder svetového šampionátu na Renaulte si poistil svoje vedenie a na Schumachera získal ďalšie dôležité dva body. V súčasnosti pred sedemnásobným šampiónom vedie obhajca titulu o 12 bodov. Renault si udržal aj vedenie v Pohári konštruktérov, momentálne však má pred Ferrari už iba dvojbodový náskok.