Zdeno CháraReuters

Chára bol hlavnou postavou. Nazbieral tri body a vyhlásili ho za hviezdu zápasu

15.10.2017, 07:10
Pre Cháru to boli prvé kanadské body v novej sezóne.

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára bol v noci na nedeľu hlavnou postavou duelu zámorskej NHL Arizona - Boston (2:6). Kapitán Bruins sa na jednoznačnom víťazstve hostí podieľal gólom a dvomi asistenciami a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Pre Cháru to boli prvé kanadské body v novej sezóne. Na ľade odohral 20:18 minút, dokopy vyslal na bránku súpera tri strely, rozdal tri bodyčeky, odsedel si dvojminútový trest a pripísal si aj tri plusky. Bruins aj jeho zásluhou vybojovali už 11. triumf v rade nad Coyotes.

Do hry zasiahli v noci aj ďalší Slováci. Chicago s útočníkom Richardom Pánikom zdolalo Nashville 2:1 po predĺžení. Winnipeg v zostave s Markom Daňom si na domácom ľade poradil s Carolinou 2:1.

Výsledky NHL:

Montreal - Toronto 3:4 pp, New York Rangers - New Jersey 2:3, Philadelphia - Washington 8:2, Pittsburgh - Florida 4:3, Tampa Bay - St. Louis 2:1, Winnipeg - Carolina 2:1, Dallas - Colorado 3:1, Minnesota - Columbus 4:5 pp, Chicago - Nashville 2:1 pp, Arizona - Boston 2:6 (CHÁRA za hostí 1+2), Edmonton - Ottawa 1:6, Vancouver - Calgary 2:5, San Jose - New York Islanders 1:3, Los Angeles - Buffalo 4:2

01 - Modified: 2018-04-18 05:43:35 - Feat.: - Title: Rytieri z Las Vegas postúpili do druhého kola play off. Tatar v zostave chýbal 02 - Modified: 2017-11-08 05:52:59 - Feat.: - Title: Islanders prehrali s Edmontonom. Halák sedel na striedačke 03 - Modified: 2016-10-14 05:33:18 - Feat.: - Title: Halákovi prvý zápas sezóny nevyšiel. Chára bol pri piatich góloch 04 - Modified: 2016-03-30 08:57:54 - Feat.: - Title: Hossa sa priblížil historickej méte. Prekonal hokejové legendy 05 - Modified: 2016-03-24 07:36:18 - Feat.: - Title: Chára prihrával na gól, Boston aj tak prehral štvrtý zápas v rade
25. apríl 2024 07:18