Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2017, 21:47

Massa po domácej Veľkej cene ukončil kariéru

Vo svojej derniére skončil brazílsky pretekár na siedmej priečke.

Massa po domácej Veľkej cene ukončil kariéru
Zdroj: REUTERS/Paulo Whitaker

Felipe Massa sa rozlúčil s kolotočom F1 na domácej Veľkej cene Brazílie. Pilot tímu Williams obsadil v posledných pretekoch kariéry siedme miesto.

Tridsaťšesťročný Massa sa lúčil v Brazílii aj takto pred rokom, no napokon sa ešte dohodol so svojím tímom na jednoročnom pokračovaní spolupráce. Podľa jeho slov je toto rozhodnutie rozlúčiť sa s F1 už konečné. "Bude mi to veľmi chýbať. Dnes som cítil obrovské vzrušenie, nikdy na to nezabudnem," povedal Brazílčan na pódiu po skončení pretekov. 

Massov 7-ročný syn Felipinho bol prvým otcovým gratulantom, keď sa mu prihovoril prostredníctvom tímového rádia: "Som na teba pyšný, otec. Tvoj štart bol výborný," povedal chlapec. Massa sa hneď po prvých metroch pretekov posunul z deviateho na šieste miesto.

Koniec kariéry Felipeho Massu znamená, že v efjednotke nebude súťažiť žiadny Brazílčan prvýkrát od roku 1969. Informovala o tom agentúra AP.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.