TASR/Charles Krupa

Vlhová skončila v druhom obrovskom slalome desiata

25.11.2017, 18:58
Súťaž v americkom Killingtone s prehľadom vyhrala Nemka Viktoria Rebensburgová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotu v druhom obrovskom slalome sezóny Svetového pohára desiate miesto. Súťaž v americkom Killingtone s prehľadom vyhrala Nemka Viktoria Rebensburgová, ktorá nadviazala na triumf z úvodného "obráku" v Söldene.

"V lete som sa výdatne venovala tréningu obrovského slalomu, to je základ. Okrem toho nemám prývkrát po dlhom čase žiadne zdravotné problémy, takže táto zima je úplne odlišná," uviedla Rebensburgová na stránke ORF.

Vlhová zaostala za víťazkou o 2,76 s a získala ďalších 26 bodov. V priebežnom hodnotení disciplíny jej po dvoch súťažiach patrí dvanásta priečka, v celkovom poradí SP je po troch pretekoch tretia.

Ambiciózna 22-ročná slovenská lyžiarka v 1. kole síce stratila na vedúcu Rebensburgovú 1,68 s, ale do druhej časti súťaže si vytvorila dobrú pozíciu na atakovanie vyšších mét. Vlhovej chvíľu trvalo, kým sa stotožnila s traťou a už na úvodných 15 sekundách stratila tri desatiny. V ďalšej fáze jej chýbal kúsok povestnej dravosti a keď do jedného oblúka nasadila príliš nízko, jej strata narástla. Bola však naďalej skonsolidovaná a v spodnej tretine našla výborný rytmus. Na prvú sedmičku Vlhová nabrala manko polsekundy a toto bola základná cieľová hranica do druhého kola, v ktorom si udržala svoju pozíciu.

Doterajším maximom Vlhovej v obrovskom slalome na svetovom fóre zostalo siedme miesto, dosiahla ho v marcovom finále minulej sezóny v Aspene.

Za Rebensburgovou sa umiestnila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,67 s), ktorá vedie celkové poradie SP o päť bodov práve pred Nemkou. Na treťom mieste skončila Talianka Manuela Mölggová (+1,49). Tridsaťštyriročná pretekárka sa po trinásty raz dostala na pódium v pretekoch SP, ale nikdy nebola na najvyššom stupienku.

Výsledky obrovského slalomu Svetového pohára v Killingtone:
1. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 1:57,63 min, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,67 s, 3. Manuela Mölggová (Tal.) +1,49, 4. Stephanie Brunnerová (Rak.) +1,65, 5. Federica Brignonová (Tal.) +1,75, 6. Tessa Worleyová (Fr.) +2,11, 7. Frida Hansdotterová (Švéd.) +2,23, 8. Ana Drevová (Slovin.) +2,45, 9. Melanie Meillardová (Švaj.) +2,53, 10. Petra VLHOVÁ (SR) +2,76
Celkové poradie SP (po troch súťažiach): 1. Shiffrinová 205, 2. Rebensburgová 200, 3. VLHOVÁ 141, 4. Brunnerová 132, 5. Mölggová 129, 6. Worleyová 120
Poradie v obrovskom slalome po druhej súťaži: 1. Rebensburgová 200, 2. Shiffrinová 125, 3. Mölggová a Worleyová po 120, 5. Brunnerová 100, 6. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 60, ...12. VLHOVÁ 41

01 - Modified: 2022-03-21 13:02:46 - Feat.: - Title: Športovci ukazujú, prečo Putin nemá šancu vyhrať 02 - Modified: 2022-03-20 11:15:42 - Feat.: - Title: Vlhová sa dostala na stupne víťazov. Sezónu ukončila tretím miestom 03 - Modified: 2022-03-17 09:05:57 - Feat.: - Title: Vlhová neobháji veľký glóbus. V super-G skončila až sedemnásta 04 - Modified: 2022-03-16 10:59:13 - Feat.: - Title: Vlhovej šance na celkový triumf vo Svetovom pohári sa znížili, Shiffrinová vyhrala zjazd 05 - Modified: 2022-03-11 17:45:45 - Feat.: - Title: Vlhová zvíťazila v obrovskom slalome v Are. Znížila manko na Shiffrinovú
19. apríl 2024 16:26