Slovenské florbalistkyTASR/J. Kotian

Naše florbalistky deklasovali outsiderky. Teraz ich čaká na šampionáte kľúčový duel

03.12.2017, 12:33
Slovenské florbalistky vyhrali aj svoj tretí zápas v C-skupine na svetovom šampionáte v Bratislave, keď si v nedeľu poradili s Austráliou vysoko 21:1.

Zverenkyne Michala Jedličku vyhrali základnú skupinu s plným počtom 6 bodov a v zápase o postup do štvrťfinále play off sa stretnú so štvrtým tímom B-skupiny. Tento duel je na programe v utorok 5. decembra o 16.00 hod.

C-skupina:
Slovensko - Austrália 21:1 (3:0, 8:1, 10:0)
Góly: 4. Boľová (Pintérová), 7. Bobotová (Klapitová), 13. Trošková (Hudáková), 23. Šidlová (Bobotová), 30. Klapitová (Bobotová), 35. Ferenčíková (Šponiarová), 36. Ferenčíková (Hudáková), 38. Cupráková (Grossová), 38. Šponiarová (Hudáková), 39. Košturiaková (Ferenčíková), 40. Boľová (Grossová), 41. Hudáková (Šponiarová), 41. Grossová (Kocúrová), 47. Šponiarová (Ďuríková), 50. Košturiaková (Šponiarová), 51. Košturiaková (Šponiarová), 51. Boľová (Grossová), 53. Ferenčíková (Košturiaková), 56. Pintérová (Robová), 58. Ferenčíková (Hudáková), 59. Košturiaková (Šponiarová) - 25. Hullová (Meyerová). Rozhodovali: Krives - Snellmann (obaja Fín.), vylúčenia: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1912 divákov.
zostava SR: Hlavatá - Kocurová, Robová, Pintérová, Grossová, Boľová – Bobotová, Šidlová, Klapitová, Trošková, K. Hudáková – Šponiarová, Ďuríková, P. Hudáková, Košturiaková, Ferenčíková – Kvasková, Dzurinová, Cupráková.

Slovenky držali od začiatku opraty zápasu pevne vo svojich rukách, vypracovali si aj prvé gólové šance, ako prvá prekonala brankárku súpera Boľová. Ďalšie góly pridali slovenské reprezentantky v 7. a 13. minúte, pričom ďalšie šance zostali nevyužité.

V druhej tretine to už bolo galapredstavenie zverenkýň Michala Jedličku, tie však paradoxne dovolili Austrálčankám čestný úspech pri vlastnom oslabení. V treťom dejstve si diváci pýtali "dvadsiatku", Slovenky ich želanie napokon naplnili v 18. minúte. V zápase napokon triumfovali 21:1.

tabuľka:
1. SLOVENSKO 3 3 0 0 43:6 6
2. Estónsko 3 2 0 1 23:18 4
3. Singapur 3 0 1 2 11:27 1
4. Austrália 3 0 1 2 10:36 1

01 - Modified: 2024-02-21 15:16:22 - Feat.: - Title: Ponuky dostával od klubov už dva roky. Výnimočný slovenský hráč prestúpi do najlepšej ligy sveta 02 - Modified: 2023-12-10 07:46:43 - Feat.: - Title: Slovenké florbalistky skončili na MS piate, vybojovali si miestenku na Svetové hry 03 - Modified: 2022-12-27 21:54:02 - Feat.: - Title: Slováci nezvládli vstup do šampionátu. Prehrali s favorizovanými Fínmi 04 - Modified: 2022-11-13 10:40:14 - Feat.: - Title: Slovenskí florbalisti hladko zdolali Nórsko a vyrovnali svoje najlepšie umiestnenie na MS 05 - Modified: 2022-11-10 15:04:05 - Feat.: - Title: Náš florbalový reprezentant: Česi si nepripúšťajú, že by s nami mohli prehrať. Brali by to ako veľkú potupu
20. apríl 2024 06:08