Hádzanárky nezvládli odvetu, do Švédska nejdú

05.06.2006, 00:00
Hádzanárky Slovenska nepostúpili na decembrové ME 2006 vo Švédsku, keď v sobotňajšej odvete II. fázy kvalifikácie v Trenčíne podľahli svojmu súperovi 22:27.

Hádzanárky Slovenska nepostúpili na decembrové ME 2006 vo Švédsku, keď v sobotňajšej odvete II. fázy kvalifikácie v Trenčíne podľahli svojmu súperovi 22:27. Zverenky trénera Tomáša Kuťku pritom mali účasť na kontinentálnom šampionáte už, takpovediac, na dosah. Sľubné vedenie 16:11 v 34. minúte však nedokázali zužitkovať, a tak na vrcholnom podujatí budú opäť chýbať. Ukrajinky potvrdili svoje skúsenosti, keď otočili zdanlivo stratený zápas.

Výsledok -- sobota -- II. fáza kvalifikácie hádzanárok o postup na ME 2006 (play-off) -- odveta:
Slovensko -- Ukrajina 22:27 (13:10) -- prvý zápas 24:27
Zostava a góly SR: Gubová, Sůkalová -- Mravíková, Stuparičová 3, S. Farkašová 1, Uhráková 1, Caltíková 1, Oborilová, A. Tóthová 6/1, Beňušková 4/2, M. Školková 3, A. Dittelová 2, Halásová 1, Gáborová. 1 500 divákov

Tomáš Kuťka (tréner SR): "Hoci to vyzeralo pre nás nádejne, športovo musíme uznať, že súper bol lepší herne i kondične a zvíťazil zaslúžene. Najviac ľúto mi je našich dievčat, ktoré veľmi chceli a ťažko im môžem niečo vyčítať. Ukrajina má toho už veľa za sebou. My sme sa snažili a 40 minút, teda kým sme vládali a dodržiavali taktické pokyny, sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Potom sme sa začali zbytočne tlačiť stredom ukrajinskej obrany, kde to bolo nepriechodné. Ani oveľa lepšie tímy sa už cez túto defenzívu nedokázali presadiť. Nemáme ani takú širokú lavičku a navyše niektoré moje zverenky boli hendikepované zdravotnými problémami. Mrzí ma, že sme prehrali pred skvelým trenčianskym publikom, ktoré vytvorilo vynikajúcu atmosféru."

25. apríl 2024 23:07