AP Photo/Nick Wass

Gáborík je po zranení vo forme. V jednom zápase prekonal dva miľníky

06.12.2017, 06:22
Slovenský hokejista strelil v dnešnom zápase dva góly.

Slovenský hokejista Marián Gáborík dosiahol v noci na stredu v zámorskej NHL dve významné méty - jubilejný 400. gól a 800. kanadský bod. Dvomi presnými zásahmi v tretej tretine prispel k víťazstvu Los Angeles Kings nad Minnesotou Wild 5:2. Gáborík, ktorý sa koncom novembra vrátil na ľad po dlhej rekonvalescencii, dosiahol oba míľniky v zápase proti svojmu bývalému klubu.

Skúsený slovenský útočník sa v 45. minúte za stavu 1:2 dostal so spoluhráčom Anžem Kopitarom do prečíslenia 2 na 1, kapitán LA ho našiel voľného a Gáborík pohodlne vyrovnal do odkrytej bránky. Druhá jeho chvíľa prišla v 54. minúte, keď po vyhratom Kopitarovom buly spoza klbka hráčov parádne trafil do ľavého horného rohu a zvýšil na 4:2. Gáboríkova strela zápästím sa ešte obtrela o hokejku súperovho obrancu Matta Dumbu a od ľavej žrde sa odrazila do siete.

Triumf Kings spečatil v záverečnej minúte gólom do prázdnej bránky Kopitar, ktorý duel skončil s bilanciou 1+2 a rovnako ako Gáborík oslávil jeden významný míľnik - zaznamenal 500. asistenciu v NHL. "Králi" sa aj vďaka nim vezú na víťaznej vlne, vybojovali už šiestu výhru v rade a vedú Pacifickú divíziu. Formu má aj Gáborík, ktorý po návrate na ľad po operácii kolena nazbieral šesť bodov (4+2) v siedmich zápasoch.

Tomáš Tatar prispel asistenciou k triumfu Detroitu nad Winnipegom 5:1. Red Wings aj vďaka dvom gólom Švéda Gustava Nyquista prerušili sériu siedmich prehier. New York Islanders v bránke bez Jaroslava Haláka prehrali na ľade Tampy Bay Lightning 2:6, za ktorú nechytal Peter Budaj. Prednosť dostali medzi žŕdkami Andrej Vasilevskij a Thomas Greiss. Brayden Schenn sa podieľal hetrikom na víťazstve St. Louis v Montreale 4:3.

výsledky:
      Columbus - New Jersey 1:4, Detroit - Winnipeg 5:1 /za domácich Tatar 0+1/, Montreal - St. Louis 3:4, Pittsburgh - New York Rangers 3:4, Tampa Bay - New York Islanders 6:2, Dallas - Nashville 2:5, Colorado - Buffalo 2:4, Los Angeles - Minnesota 5:2 /za domácich Gáborík 2+0/, Vancouver - Carolina 3:0, Vegas - Anaheim 4:3 pp a sn

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 08:00