StoryEditor

Súpera nepodceňujú, ale berú len víťazstvo

23.03.2005, 23:00

Slovenská futbalová reprezentácia otvorí v sobotu v Talline jarnú časť kvalifikácie o postup na MS 2006 súbojom proti Estónsku. Po vynikajúcich výsledkoch v minulom roku figurujú zverenci trénera Dušana Galisa v tabuľke 3. skupiny na druhom mieste, s reálnymi postupovými vyhliadkami. Kormidelník slovenského tímu očakáva ťažký súboj s týmto pomerne neznámym mužstvom. "Estónci nie sú ľahký súper. Majú niečo z nemeckej disciplíny a nechýba im bojovnosť. Hrajú doma dvojzápas, hneď po nás sa stretnú s Rusmi, a tak určite nebudú chcieť zostať bez bodu," konštatoval slovenský kormidelník, ktorému budú chýbať zranení Róbert Vittek (Norimberg) a Roman Kratochvíl (Denizlispor), navyše pre dve žlté karty nebude môcť nastúpiť ani Michal Hanek (Dinamo Moskva).
Galisovi zverenci sú si vedomí kvality súpera, no z Tallinu chcú rozhodne priniesť tri body. "Nemôžeme podceniť ani jedného súpera, prvý krok v tomto roku v Estónsku môže všeličo napovedať. Ak zvíťazíme, môžeme tak pripraviť výbornú atmosféru na stredajšie meranie síl s Portugalskom," uviedol obranca Sparty Praha Martin Petráš. Jeho sebavedomie vyplýva aj z dobrej hry "rudých", ktorí sú na čele českej ligy. "Náš tím vedie tabuľku, k čomu som prispel i ja, preto hrám v pohode. Som rád, že som dostal pozvánku a môžem tak nadviazať na predošlé štarty. V každom prípade sa teším, hoci si uvedomujem, že už ide do tuhého a každý výsledok berie naša futbalová verejnosť už oveľa vážnejšie ako vtedy, keď naše šance v posledných kvalifikáciách boli mizivé," dodal Petráš. Ďalší legionár z českej ligy Ľubomír Reiter priznal, že na rozdiel od iných nie je dostatočne rozohraný, lebo v Olomouci nedostával na jar veľa šancí. "Odohral som iba pár minút proti Slavii, potom som absentoval so zápalom priedušiek. Teraz už som kondične fit, hoci zápasová istota nie je optimálna. Proti Estóncom som ešte nehral. Ale na základe poznatkov, ktoré máme, bude iste bojovné, disciplinované a zamerané skôr obranne. Považuje nás za favorita a tomu podriadi aj taktiku. Takže bude iste skôr vyčkávať na naše chyby a na to sa musíme zamerať, aby nás domáci nezaskočili." S estónskym futbalom nemá žiadne skúsenosti ani kapitán slovenského tímu Stanislav Varga. "Možno sa to niekomu môže zdať ako otrepaná fráza, ale ja stále tvrdím, že žiadny súper sa neporazí sám. Preto si myslím, že rozhodne to, kto dá viac gólov a kto bude mať viac šťastia pri premieňaní šancí." Očakávané víťazstvo by bolo pre Slovákov určite vynikajúcou vzpruhou pred stredajším bratislavským duelom s Portugalskom.
Okrem stretnutia v Tallinne sa v našej kvalifikačnej skupine bude dnes hrať ešte jeden zápas, v ktorom Lichtenštajnsko privíta na domácej pôde Rusko.

Nominácia SR
Brankári:
König (Žilina), Čontofalský (Petrohrad) u obrancovia: Klimpl (Ostrava), Petráš (Sparta Praha), Varga (Celtic Glasgow), Zabavník (CSKA Sofia), Hanek (Dinamo Moskva), Had (Brno), Valachovič (Rapid Viedeň), M. Čech (Sparta Praha) u stredopoliari: Michalík (Kayserispor), Hlinka (Rapid Viedeň), Karhan (Wolfsburg), Demo (Mönchengladbach), Janočko (Austria Viedeň), Kisel (Liberec), Mintál (Norimberg) u útočníci: Reiter (Olomouc), Sz. Németh (Middlesbrough), Vittek (Norimberg), Šesták (Žilina), Jakubko (B. Bystrica)

menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
08. august 2022 21:15