Hrbatý postúpil do osemfinále

01.11.2006, 23:00

PARÍŽ -- Slovenský tenista Dominik Hrbatý postúpil na prestížnom turnaji ATP Masters Series BNP Paribas Masters (dotácia 2 082 500 eur, tvrdý povrch Taraflex v hale Bercy) v Paríži do 3. kola dvojhry, čiže do osemfinále. 28-ročný bratislavský rodák, ktorý mal v 1. kole voľný žreb, si vo včerajšom stretnutí 2. kola poradila s Rusom Igorom Andrejevom za 65 minút hladko 6:4, 6:3. Slovenský daviscupový reprezentant zobral svojmu súperovi, ktorý sa na tomto podujatí vrátil po zdravotnej prestávke do akcie premiérovo od apríla 2006, podanie hneď v tretej hre úvodného setu, a hoci si nevypracoval ďalší brejkbal (23-ročnému moskovskému rodákovi jeden odvrátil), stačilo to na vedenie 1:0 na sety za 32 minút. V druhom sete 27. muž aktuálneho počítačového poradia získal náskok v piatej hre (3:2) a presne 100. tenistovi na rebríčku Indesit ATP Entry pre nasadzovanie druhýkrát prerazil servis v deviatej hre, čo zároveň znamenalo premenenie mečbalu - 6:3. SITA

20. apríl 2024 05:03