Vítkovice po Sparte vyzývajú Zlín

15.03.2005, 23:00

Česká hokejová extraliga už pozná prvú semifinálovú dvojicu. Favorizovaný Zlín sa v boji o postup do finále stretne s prekvapením play-off Vítkovicami. Tie vo štvrťfinále šokovali vyradením pražskej Sparty 4:1 na zápasy. O úspech zástupcu zo severnej Moravy sa výrazne pričinil aj slovenský legionár Juraj Štefanka. Celkove v sérii dal tri góly, nazbieral päť bodov, pričom excelentne mu vyšiel posledný duel, v ktorom mal bilanciu (2+1). "Vedeli sme, že posledný krok bude najťažší a domáci sa pokúsia o zvrat a natiahnutie série. Presadili sme sa však tými zbraňami, ktoré nám prinášali úspech aj predtým," poznamenal slovenský reprezentant, ktorý v závere sezóny vychytil skvelú fazónu. "Bolo dôležité, aby sme získali psychickú výhodu, ktorá prichádza s gólmi. Len čo mužstvo vedie, vždy je to pre súpera nepríjemné, lebo musí doháňať stratu. Myslím si, že sme si postup zaslúžili, veď sme súperenie so Spartou odštartovali naozaj dobre a tým, že sme vykročili víťazne, sme Pražanom dosť vyrazili dych." Teraz sa proti Víkoviciam postaví Zlín, no ani líder a obhajca titulu to nemusí mať ľahké. "Naša forma stúpa a verím si s každým víťazstvom proti komukoľvek," dodal slovenský hokejista, pričom narážal aj na to, že Zlín má s Vítkovicami horšiu bilanciu v základnej časti.
Séria medzi úradujúcim majstrom zo Zlína a Litvínovom (4:2 na zápasy) bola oveľa viac "vyhecovaná". Ozajstný hokejový "masaker" sa očakával už v piatom vzájomnom zápase. V predchádzajúcom súboji v Litvínove totiž domáci Branda do konca sezóny vyradil zlínskeho lídra Lešku a české médiá tak predpovedali tvrdú pomstu. Zverenci slovenského trénera Ernesta Bokroša však svojho súpera zlikvidovali výlučne hokejovými zbraňami a nevýrazný a nedisciplinovaný Litvínov prekorčuľovali ako zamrznutý rybník (5:0) a ujali sa vedenia v sérii 3:2. Pre slovenského brankára Igora Murína to bola druhá nula v sérii. Posledný krok urobili Bokrošovi zverenci v pondelok večer v Litvínove, kde zvíťazili 4:3 po predĺžení. Stretnutie sa opäť neobišlo bez obrovských emócií. Najprv sa cítili ukrivdení hostia, keď pri odchode do šatní po prvej tretine zasiahla trénera Bokroša do hlavy plechovka piva. Najväčšie vášne však splanuli v predĺžení. Rozhodca Reithar prísne vylúčil domáceho Balázsa za vyhodenie puku a následnú presilovku využil Veselý na strelenie víťazného gólu v sérii. Brankár Litvínova Jarina dokonca hodil smerom na arbitra vyrážačku.

25. apríl 2024 07:12