Bondra rozhodol v závere predĺženia

06.11.2002, 23:00

V ôsmich stretnutiach zámorskej NHL v noci na stredu sa predstavilo deväť slovenských hokejistov, ktorí spoločne nazbierali osem bodov za tri góly a päť asistencií. Peter Bondra rozhodol 3,3 sekundy pred koncom predĺženia o víťazstve Washingtonu na ľade Columbusu (4:3). Center Michael Nylander našiel slovenského útočníka pri ľavej žŕdke bránky Marca Denisa a Bondra pohodlne strelil svoj druhý gól v zápase a siedmy v sezóne. Predtým si však musel Bondra pretrpieť dve minúty na trestnej lavici. V čase 59.44 ho totiž rozhodca vylúčil za podrazenie. Washingtonský kanonier si pochvaľoval spoluprácu s Nylanderom. "Michael mi výborne prihral. Góly v takomto dobrom zápase, kde sme takmer kvôli mne prehrali, ma veľmi potešili." Už deväť zápasov za sebou vyhralo St. Louis. O triumfe 5:2 nad Montrealom rozhodol Pavol Demitra, ktorý prihrával na prvé dva presné zásahy svojho tímu a v 36. minúte zaznamenal víťazný gól zápasu. Proti jeho delovke v presilovke nemal Theodore žiadnu šancu. K víťazstvu Toronta nad doterajším prekvapením súťaže Tampou Bay 4:3 prispel asistenciou slovenský obranca Róbert Švehla, ktorý tak zaznamenal v 586. stretnutí základnej časti 300. bod. Prvé víťazstvo po troch prehrách si pripísal New York Rangers. K úspechu 5:2 nad Edmontonom prispel dvomi prihrávkami Ronald Petrovický a 39 zákrokmi brankár Mike Richter. Výsledky: NY Rangers -- Edmonton 5:2 (Ronald Petrovický za domácich 0+2), Carolina -- Philadelphia 1:2 pp, Columbus -- Washington 3:4 pp (za hostí Bondra 2+0), New Jersey -- Calgary 2:3, Toronto -- Tampa Bay 4:3 (za domácich Švehla 0+1), Detroit -- Chicago 0:2, Montreal -- St. Louis 2:5 (za hostí Demitra 1+2), San Jose -- Los Angeles 5:2.

25. apríl 2024 23:05