Chárov Boston porazil Montreal. Slovák bol najvyťaženejším hráčom

18.01.2018, 05:57
Trénerovi hostí Claudeovi Julienovi sa tak nevydaril návrat do Bostonu, ktorý v roku 2011 priviedol k Stanleyho poháru.

Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na domácom ľade Montreal Canadiens 4:1 a upevnili si druhú pozíciu v tabuľke Atlantickej divízie. Bruins bodovali už v 14. zápase v rade.

Trénerovi hostí Claudeovi Julienovi sa tak nevydaril návrat do Bostonu, ktorý viedol v rokoch 2007-2017 a v roku 2011 s ním získal slávny Stanleyho pohár. Skúsený kouč sa postavil proti svojim bývalým zverencom prvýkrát od svojho odvolania vo februári minulého roka. Chára bol s 21:52 minútami najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu, slovenský obranca si pripísal jeden plusový bod.

V druhom nočnom dueli si domáci Anaheim poradil s obhajcom titulu Pittsburghom 5:3. Základ triumfu položil v druhej tretine, ktorú vyhral jasne 4:0.

Výsledky NHL:

Boston - Montreal 4:1, Anaheim - Pittsburgh 5:3

01 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 02 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 03 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers
25. apríl 2024 13:43