Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.02.2018, 07:34

V olympijskej dedine v Pjongčangu už veje slovenská zástava

Zástavu vyvesili za prítomnosti členov viacerých delegácií.

V olympijskej dedine v Pjongčangu už veje slovenská zástava
Zdroj: TASR - Michal Svítok

Zástava Slovenskej republiky veje v medzinárodnej zóne horskej olympijskej dediny v Pjongčangu od stredajšieho poludnia.

V čase hlbokého spánku väčšiny národa zaznela po olympijskej slovenská hymna, nasledovaná azerbajdžanskou, macedónskou a filipínskou. 

Prišli sa pozrieť športovci

Na námestí olympijskej dediny sa v mrazivom počasí, ornamentovanom "zubatým slniečkom", zišlo utešené množstvo športovcov a sprievodu výpravy.

Jej šéf Roman Buček pre TASR zdôraznil, že v  okolnostiach dňa vynikli prvky národnej kultúry, ktorými hosťujúca Kórejská republika obohatila program slávnosti: "Som rád, že sa zišlo dosť športovcov a členov realizačných tímov, lebo v dopoludňajších hodinách majú svoje tréningové programy." 

Nejasný darček

 S predstaviteľmi organizačného výboru si Buček na záver slovenskej sekvencie ceremónie vymenil darčeky: "Jeden je maskot. Ten druhý... zatiaľ mi nie je jasné, čo to je, múdrejší budeme po preštudovaní letáčika.

Je to ale súčasť národnej histórie, kórejskej kultúry. My sme odovzdali sklenenú plastiku s vyrytým emblémom Slovenského olympijského výboru."

Čakajú hokejistov

Z malebnej udalosti sa Roman Buček presúva opäť do víru manažovania výpravy. Dáva sa dokopy zostava športovej časti: "Večer očakávame prvú časť hokejového tímu, do olympijskej dediny by mali doraziť pred polnocou. Zajtra potom druhá časť."

Hokejisti sú ubytovaní v prímorskej olympijskej dedine v Gangneungu. Výprava sa skompletizuje v horskej dedine v druhý oficiálny súťažný deň, v nedeľu 11. februára po prílete lyžiara Andreasa Žampu s jeho servismanom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.