Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2018, 07:31

Vietor v Kórei ruší preteky. Snowboardistka Medlová sa predstaví až vo finále

Kvalifikáciu v snowboardovej disciplíny slopestyle sa organizátori rozhodli zrušiť.

Vietor v Kórei ruší preteky. Snowboardistka Medlová sa predstaví až vo finále
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Kvalifikáciu snowboardistiek v disciplíne slopestyle museli v nedeľu organizátori ZOH v Pjongčangu pre silný vietor zrušiť. Súťaž presunuli na pondelok 10.00 h miestneho času (2.00 h SEČ), kvalifikácia sa už neuskutoční a všetky pretekárky sa predstavia v dvojkolovom finále.

Slovenská reprezentantka Klaudia Medlová bude mať štartové číslo 26.

Bolo by veľa pádov

"Už deň predtým sme vedeli, že má fúkať. To je asi najväčší problém, zima nám vôbec nevadí. Neboli by sme schopné doletieť do dopadu a bolo by veľmi veľa pádov.

Takže som veľmi rada, že sa to preložilo na pondelok. Trošku tam bola nervozita, ale predpokladali sme takýto scenár. Fúkať má nasledujúce tri dni, no v pondelok ráno to má byť o niečo lepšie," povedala Medlová krátko po rozhodnutí.

Preložili aj zjazd

Pre silný vietor v stredisku Čongson museli odložiť mužský zjazd. Kráľovská alpská disciplína sa pôjde až vo štvrtok.

"Pre silný vietor a nepriaznivú predpoveď na dnešný deň sa jury spolu s organizačným výborom hier rozhodli odložiť mužský zjazd na iný termín," informovali kompetentní v nedeľu ráno miestneho času v oficiálnom stanovisku.

Dobré rozhodnutie

Zjazd mužov mal odštartovať o 11.00 miestneho času (3.00 SEČ), už od rána ale nepremávala lanovka a zjazdovka bola kompletne uzavretá. Približne tri hodiny pred štartom napokon preteky definitívne odložili, keďže vietor dosahoval rýchlosť až 72 km/h.

"Tlieskam tomuto rozhodnutiu, bolo to nevyhnutné," reagoval jeden z favoritov na špičkové umiestnenie Nór Kjetil Jansrud.

Jury zároveň pre nepriaznivú predpoveď zrušila aj na pondelok naplánovaný tréning zjazdu pred kombináciou. Tá by sa ale mala ísť v utorok, tak ako bolo pôvodne plánované.

Zjazd preložili predbežne na štvrtok a mužský super-G posunuli o jeden deň neskôr na piatok. Obe kĺzavé disciplíny by mali odštartovať o 11.00 miestneho času, informovala agentúra APA. V pondelok je na ZOH na programe obrovský slalom žien.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.