Fantastický debut Dúbravku v Premier League. Proti hviezdnemu klubu vychytal nulu

11.02.2018, 16:06
Slovenský brankár Martin Dúbravka nastúpil po prvý krát v drese Newcastle United.

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa teší z víťaznej premiéry. Jeho Newcastle United zdolal v nedeľu v stretnutí 27. kola najvyššej súťaže Manchester United 1:0.

Dúbravka nemal vo vyrovnanej prvej polhodine veľa práce, no v 36. minúte naplno vyskúšal jeho reflexy Anthony Martial. Francúz sa dostal za obranu Newcastlu a ocitol sa zoči-voči slovenskému gólmanovi, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh.

"Bol to úžasný zápas. Bolo pre nás dôležité, aby sme získali tri body. Všetci sme veľmi šťastní," citoval slová Dúbravku internetový portál insidefutbol.com. "Snažil som sa sústrediť na zápas a premýšľať, ako by som tímu pomohol v kritických situáciách," dodal 29-ročný slovenský reprezentant, ktorý v stretnutí predviedol niekoľko brilantných zákrokov.

Obrovskú šancu zahodil v 57. minúte Alexis Sanchez, ktorému poslal Romelu Lukaku presnú prihrávku za obranu. Čiľan si poradil aj s Dúbravkom, ale jeho čakanie so strelou vrátilo do hry obrancov domácich, ktorí stihli zablokovať jeho pokus.

V 65. minúte rozjasal domácich priaznivcov v St. James' Parku Matt Ritchie, ktorý bez problémov poslal za chrbát Davida de Geu center zrazený obrancom Chrisom Smallingom. "Straky" sa stiahli do defenzívy, na ktorú "červení diabli" nenašli do konca duelu recept.

Fanúšikovia domácich nešetrili slovami chvály a na internete skladali hold jeho brilantným zákrokom slovami: "Postavte mu sochu.", "Dúbravka bol dnes výborný. Krásne zákroky.", "Milujem toho chlapa!" a "Dúbravka je zjavenie!"

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od "rudých" požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur). V lete si však môže na reprezentanta uplatniť opciu, v tom prípade pošle do Prahy ďalších 100 miliónov (4 mil. eur). Dúbravka sa stal 16. Slovákom so štartom v najvyššej anglickej súťaži.

01 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 02 - Modified: 2024-03-30 15:17:01 - Feat.: - Title: Nečakaný zvrat. Newcastle s Dúbravkom otočilo duel s West Hamom za neuveriteľných 13 minút 03 - Modified: 2024-02-28 07:00:04 - Feat.: - Title: Dúbravka sa predviedol v jedenástkovom rozstrele. Jeho Newcastle sa predstaví v štvrťfinále FA Cupu 04 - Modified: 2024-01-03 14:48:12 - Feat.: - Title: Chcú sa s ním fotiť aj hráči Premier League. Anglický stredoškolák je nová senzácia vo svete športu 05 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis
23. apríl 2024 21:51