Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.02.2018, 00:00

Medaily sú bonus. Naše úlohy sú iné

Prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel po skončení zimných hier v Pjongčangu pre HN.

Medaily sú bonus. Naše úlohy sú iné
Zdroj: TASR

Máte za sebou prvé olympijské hry v úlohe prezidenta Slovenského olympijského výboru. Aké dojmy vo vás zanechali?
Je to veľmi rozdielne byť v úlohe fanúšika, ako som bol na letných hrách v Riu, a teraz v úlohe prezidenta SOV. Prevládol pocit zodpovednosti – snažili sme sa, aby bolo všetko pripravené, vybavené. A snažil som sa tiež si užiť atmosféru hier, lebo je to úžasný zážitok pre každého, kto tu bol. Pozitívne dojmy prevládajú nad všetkými ostatnými a už sa teším na návrat domov.

Strávili ste v Pjongčangu takmer mesiac. Čo okrem fandenia našim športovcom ste stihli urobiť pre slovenský šport?
Mali sme mnoho pracovných mítingov. Vraciame sa na Slovensko aj s dobrými správami pre našich športovcov. Mali sme veľmi užitočné stretnutie so zástupcami japonského olympijského výboru, kde sa nám podarilo vybaviť štipendium pre našich športovcov – musíme vybrať správne meno. Dva a pol roka mu budú hradiť všetky náklady na športovú prípravu. Hovorili sme s takmer kompletnou exekutívou medzinárodnej biatlonovej federácie, s olympijskou solidaritou sme mali veľký míting. Mali sme tiež príjemné pracovné stretnutie s monackým kniežaťom Albertom II. Tej agendy bolo veľa a z každej sme sa snažili priniesť niečo konkrétne.

Bez medailí Anastasie Kuzminovej by išlo o druhú najhoršiu zimnú olympiá

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.