TASR

Vlhovej tesne ušlo pódium, chýbalo jej len 15 stotín sekundy

10.03.2018, 12:25
Slovenská lyžiarka nakoniec skončila na štvrtom mieste.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila štvrté miesto v sobotňajšom slalome Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu. Za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou zaostala o 87 stotín sekundy.

Američanka si triumfom definitívne zaistila malý glóbus, v priebežnom hodnotení disciplíny má pred finálovým slalomom v Aare pred druhou Vlhovou náskok nedostihnuteľných 225 bodov.

Na druhom mieste skončila v sobotu Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,09), na tretej priečke sa umiestnila Švédka Frida Hansdotterová (+0,72). V Ofterschwangu sa so svojou bohatou kariérou rozlúčila Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Tá si svoju záverečnú jazdu v SP naozaj vychutnala.

Na štarte 1. kola sa objavila v ľudovom kroji, na svahu si spravila niekoľko zastávok, jednu z nich pri riaditeľovi pretekov SP Atlem Skaardalovi, ďalšiu pri svojom otcovi a do cieľa prišla za bujarého povzbudzovania fanúšikov. Po nej si podobný rozlúčkový slalom vychutnala aj Rakúšanka Michaela Kirchgasserová.

25. apríl 2024 16:44