Zdeno CharaTASR/AP

Chárov Boston vstúpil do play off NHL víťazne. Náš obranca prispel prihrávkou

13.04.2018, 08:31
Slovenský obranca asistoval v 3. tretine pri góle mladíka Seana Kuralyho na 4:1.

Hokejisti Bostonu Bruins s kapitánom Zdenom Chárom vstúpili do play off NHL víťazne. Vo svojom úvodnom zápase vo štvrťfinále Východnej konferencie zdolali na domácom ľade Toronto Maple Leafs jednoznačne 5:1 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazstvá. Chára sa na triumfe podieľal jednou asistenciou.

Slovenský obranca asistoval v 3. tretine pri góle mladíka Seana Kuralyho na 4:1. Darilo sa najmä prvému útoku "medveďov", český krídelník David Pastrňák zaznamenal gól a dve asistencie, Brad Marchand mal bilanciu 1+1.

Chára odohral v prvej obrannej dvojici Bruins 19:41 min, pripísal si aj jeden strelecký pokus a dve trestné minúty.

V noci na piatok sa rozbehli v zámorskej profilige aj ďalšie štyri série 1. kola play off. Najlepší tím Východnej konferencie Tampa Bay Lightning potvrdil rolu favorita a poradil si doma s New Jersey Devils 5:2.

Slovenský brankár v službách "bleskov" Peter Budaj nebol ani na striedačke, celý zápas odchytal za domácich Rus Andrej Vasilevskij, ktorému kryl chrbát Louis Domingue.