StoryEditor

Ofenzívny slovenský tím má v emirátoch rešpekt

26.11.2003, 23:00
Otváracím stretnutím medzi domácou reprezentáciou a Slovenskom (17.30 hod.) sa v Spojených arabských emirátoch dnes začnú 14. majstrovstvá sveta futbalistov do 20 rokov, na ktorých sa predstavia najväčšie svetové talenty z 24 krajín.

Šampionát sa mal pôvodne hrať už v marci, no pre vojnový konflikt v Iraku ho Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) posunula o osem mesiacov neskôr. Pre obe mužstvá bude úvodný zápas veľmi dôležitý, veď prípadné víťazstvo by už niektorému tímu pootvorilo dvere do osemfinále, kam postupujú prvé dve mužstvá automaticky a najlepšie štyri tímy z tretích miest. Podľa futbalových odborníkov sú papierovými favoritmi v tomto stretnutí slovenskí futbalisti, ktorí sa vo výbornom svetle predstavili na minuloročnom európskom šampionáte v Nórsku, kde získali bronzové medaily. "Hostitelia budú mať v tomto zápase určite plné ruky práce, veď Slovensko disponuje veľmi kvalitnou ofenzívou a je čiernym koňom celého turnaja. Domáci tréner Jean-Francois Jodar má prečo byť znepokojený. V porovnaní s narýchlo vybudovaným tímom emirátskych talentov totiž mladí Slováci hrajú spolu už päť rokov," uvádza oficiálny internetový server fifa.com. Francúzsky tréner v službách SAE tiež varuje pred prílišným optimizmom a zdôrazňuje, že s nerozhodným výsledkom by bol spokojný. "Povedal som chlapcom, aby neboli príliš nenásytní. Na postup zo skupiny do ďalšej fázy potrebujeme získať štyri body. Takže potrebujeme napríklad jedno víťazstvo a jednu remízu. Ak dokážeme uhrať bod už v zápase proti Slovensku, bude to skvelé, ak nie, máme k dobru ešte stále dve príležitosti," skonštatoval Jodar, pod vedením ktorého vyrastali aj hviezdy ako Henry, Trezeguet a Anelka.
Pre zranenia v príprave sa slovenský tím nebude môcť na šampionáte spoľahnúť na výkony zranených Trenčanov Martina Škrtela a Igora Hrabača, namiesto ktorých do emirátov pricestovali náhradníci Marek Bakoš a Ľuboš Guldan. Problémy s členkom má aj ich oddielový kolega Dušan Miklas, ostatní hráči sú v poriadku. Slovenský kormidelník Peter Polák má už o zložení základnej zostavy jasno a rovnako ako jeho francúzsky kolega pripomína, že v úvode MS pôjde o veľa. "Dôkladne sme sa na tento dôležitý zápas pripravili a verím, že ho zvládneme. Veľmi nám pomohlo sústredenie v Ománe bezprostredne pred presunom do SAE. Zvykli sme si na klimatické podmienky, ale aj herný štýl, ktorý majú oba tímy podobný. Hráči ukázali správny prístup a dobrú formu," povedal Polák, ktorý už dávnejšie vedel, čo by na domácich hráčov mohlo platiť. "Bude ich hnať dopredu 50-tisícové publikum, čo nám môže prospieť. Nebudeme sa nikam ponáhľať. Chceme čo najviac držať loptu pod kontrolou, súper potom znervóznie. Budeme hrať viac zozadu, máme vhodné typy hráčov, ktorí dokážu využiť brejkové situácie."
Stretnutia slovenského tímu v základnej skupine bude v priamom prenose vysielať aj STV 2.

Predpokladaná zostava SR: P. Kostoláni - M. Kostoláni, Brezinský, R. Konečný, Čech - Ivana, Bruško, Kurty, Žofčák - Šebo, Halenár.
Dnešný program
Skupina A (Abú Dabí): SAE - Slovensko (17.30, STV 2, DSF)

01 - Modified: 2002-11-18 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Kombinovanie poistky a sporenia pre deti 02 - Modified: 2002-11-18 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Krátke správy 03 - Modified: 2010-05-19 06:47:53 - Feat.: 0 - Title: Politici opäť tiahnu proti žralokom. Ha-ha! (komentár dňa)
menuLevel = 1, menuRoute = sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = sport, homepage = false
27. jún 2022 22:46