Poprad bez straty bodu

14.09.2005, 00:00

Hráči ŠKP Poprad zvíťazili vo včerajšom 3. kole hokejovej ST extraligy nad Liptovským Mikulášom 3:1 a upevnili si tak postavenie na čele tabuľky. Zverenci trénera Ladislava Svozila prehrávali v 24. min. 0:1, o zvrat sa presnými zásahmi postarali Faith, Škovira a Segľa. Popradčania zostali ako jediné mužstvo bez straty bodu. V čiernej sérii pokračujú Košice, ktoré prehrali v Žiline hladko 1:4. Hostia dokázali držať vyrovnaný priebeh stretnutia iba v úvodnej tretine, v druhej časti hry inkasovali tri góly a o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté. Dvoma gólmi v drese domácich sa zaskvel Kontšek. Bez zisku bodu je po treťom kole aj Martin, ktorý prehral v Nitre 1:4. V Trenčíne sa nedarilo domácej Dukle, ktorá prehrala so Skalicou v predĺžení 0:1. Vo Zvolene sa v repríze vlaňajšieho finále zrodilo víťazstvo bratislavského Slovana 3:2. Góly úradujúceho majstra strieľali Hujsa, Dornič a Kuľha.
ST EXTRALIGA
Výsledky 3. kola:
Poprad -- L. Mikuláš 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Žilina -- Košice 4:1 (1:1, 3:0, 0:0), Trenčín -- Skalica 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 -- 0:1), Nitra -- Martin 4:1 (0:0, 1:0, 3:1), Zvolen -- Slovan 2:3 (1:1, 0:2, 1:0).
1. Poprad 3 3 0 0 9:4 9
2. Slovan 3 2 1 0 9:4 7
3. Nitra 3 2 0 1 10:5 6
4. Skalica 3 2(1) 1 0 6:4 6
5. L. Mikuláš 3 2 0 1 4:4 6
6. Zvolen 3 1 0 2 7:6 3
7. Trenčín 3 1 0 2(1) 2:2 3
8. Žilina 3 1 0 2 7:8 3