Rozhodcovia prvýkrát v histórii využili prevratnú novinku. Systém VAR pomohol Francúzom

16.06.2018, 15:10
Na základe technológie VAR hlavný arbiter Andres Cunha zmenil pôvodný verdikt a v 57. minúte za stavu 0:0 nariadil pokutový kop v prospech "Les Bleus".

V sobotňajšom zápase C-skupiny medzi Francúzskom s Austráliou vstúpil prvýkrát v histórii futbalových MS do hry videorozhodca.

Na základe technológie VAR (video assistant referee) hlavný arbiter Andres Cunha zmenil pôvodný verdikt a v 57. minúte za stavu 0:0 nariadil pokutový kop v prospech "Les Bleus".

​Ten premenil faulovaný Antoine Griezmann a poslal Francúzov do vedenia.

Cunha pôvodne neodpískal faul Joshuu Risdona na Griezmanna v šestnástke Austrálie, potom si však vyžiadal preštudovanie situácie na videu a následne ukázal na biely bod. Systém VAR má na MS premiéru.

"Súper ma kopol a veril som, že rozhodca zapíska jedenástku. Najskôr tak neurobil, no na videu videl, že to bol faul. Hneď ako ukázal na biely bod, tak som rozmýšľal, ako to kopnem," povedal autor úvodného gólu Francúzov Antoine Griezmann.

01 - Modified: 2018-07-27 08:16:44 - Feat.: - Title: Obľúbený český komentátor čelí útokom kvôli kritike Ruska. Nemám problém to povedať, reaguje 02 - Modified: 2018-07-23 09:55:50 - Feat.: - Title: Sledovanosť futbalu u nás rástla 03 - Modified: 2018-07-17 06:24:47 - Feat.: - Title: Tajomstvo úspechu: Ako si Francúzi povedali, že budú najlepší na svete 04 - Modified: 2018-07-16 16:01:13 - Feat.: - Title: Chorvátska prezidentka mokne, Putin je suchý. Je to hanba ochranky, hovorí expert 05 - Modified: 2018-07-16 09:20:34 - Feat.: - Title: Ako oslavovalo Francúzsko: eufória, ale aj bitky rabovanie a smrteľné úrazy
20. apríl 2024 04:40