Reuters

Švédi zdolali Južnú Kóreu po góle z penalty, opäť rozhodovalo video

18.06.2018, 16:43
Švédsko vstúpilo do šampionátu víťazne, keď triumfovalo nad Južnou Kóreou najtesnejším rozdielom 1:0.

Futbalisti Švédska zdolali vo svojom úvodnom zápase v F-skupine MS v Nižnom Novgorode Kórejskú republiku 1:0. Severania v pondelkovom dueli spálili niekoľko obrovských šancí, víťazstvo im vystrelil v 65. minúte kapitán Andreas Granqvist z pokutového kopu, ktorý nariadil rozhodca Joel Aguilar až po preštudovaní zákroku Kim Min-ua na Viktora Claessona v šestnástke technológiou VAR.

Švédi odohrajú druhý zápas na šampionáte v sobotu 23. júna o 20.00 h SELČ, keď nastúpia v Soči proti úradujúcim majstrom sveta z Nemecka. Kórejčania sa o tri hodiny skôr stretnú v Rostove s Mexikom, ktoré v nedeľu v úvodnom dueli v skupine prekvapujúco zvíťazilo nad Nemeckom 1:0.

F-skupina, 1. kolo:

Švédsko - Kórejská republika 1:0 (0:0)

Gól: 65. Granqvist (z 11 m). ŽK: Claesson - Kim Šin-uk, Hwang Hi-čchan. Rozhodovali: Aguilar - Zumba (obaja Salv.), Mora Araya (Kost.), 42.300 divákov

Švédsko: Olsen - Augustinsson, Granqvist, Jansson, Lustig -Claesson, Larsson (81. Svensson), Ekdal (71. Hiljemark), Forsberg - Berg, Toivonen (77. Thelin)

Kórejská rep.: Čche Hjon-u - I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Pak Ču-ho (28. Kim Min-u) - I Če-song, Ki Song-jung, Ku Ča-čchol (73. I Sung-u) - Hwang Hi-čchan, Kim Šin-uk (66. Čong U-jong), Son Hung-min

Švédi nastúpili bez Lindelöfa, ktorého vyradila choroba, v strede obrany ho nahradil Jansson. V úvode bola aktivita na kopačkách Kórejčanov, súper im však dovolil manévrovať s loptou iba po šestnástku. Postupne sa osmelili aj Švédi a v 21. minúte sa dostal do tutovky Berg, z bezprostrednej blízkosti trafil iba brankára.

V 28. minúte sa zápas skončil pre obrancu Pak Ču-hoa, ktorý si neobratným zákrokom sám spôsobil svalové zranenie a musel striedať. Severania potom prebrali taktovku, Berg mal ďalšie dve veľké možnosti otvoriť skóre, najprv jeho strelu v poslednej chvíli zblokoval Kim Jong-kwon a potom z uhla nenamieril medzi žrde.

Následne salvádorský rozhodca Aguilar neodpískal severanom jasnú penaltu po tom, ako Toivonena v pokutovom území skosil Ki Song-jung. V úplnom závere I. polčasu sa neujala ani nebezpečná hlavička Claessona.

Po prestávke pokračoval festival nepremenených príležitostí zo strany Švédov, nad bránku vypálil Forsberg, hlavičku Toivonena skvele vyrazil brankár Čche Hjon-u. Kórejčania si najväčšiu šancu vypracovali v 52. minúte, lopta z hlavy Ku Ča-čchola letela tesne vedľa pravej žrde.

V 63. minúte Kim Min-u zastavil v šestnástke Claessona, hlavný rozhodca najprv mlčal, ale po videokonzultácii nariadil jedenástku, ktorú kapitán Granqvist s prehľadom premenil. Severanom dodal gól sebavedomie a ešte viac dominovali na trávniku. Kórejčania dokázali zatlačiť súpera až v úplnom závere, Hwang Hi-čchan však hlavou nenamieril presne. Švédi si tak ustrážili tesné víťazstvo.

Tabuľka F-skupiny:

1. Švédsko 1 1 0 0 1:0 3

Mexiko 1 1 0 0 1:0 3

-------------------------------------

3. Nemecko 1 0 0 1 0:1 0

Kórejská rep. 1 0 0 1 0:1 0

01 - Modified: 2018-07-27 08:16:44 - Feat.: - Title: Obľúbený český komentátor čelí útokom kvôli kritike Ruska. Nemám problém to povedať, reaguje 02 - Modified: 2018-07-23 09:55:50 - Feat.: - Title: Sledovanosť futbalu u nás rástla 03 - Modified: 2018-07-17 06:24:47 - Feat.: - Title: Tajomstvo úspechu: Ako si Francúzi povedali, že budú najlepší na svete 04 - Modified: 2018-07-16 16:01:13 - Feat.: - Title: Chorvátska prezidentka mokne, Putin je suchý. Je to hanba ochranky, hovorí expert 05 - Modified: 2018-07-16 09:20:34 - Feat.: - Title: Ako oslavovalo Francúzsko: eufória, ale aj bitky rabovanie a smrteľné úrazy
19. apríl 2024 01:27