Saudská Arábia porazila Egypt, na postup to však nestačilo

25.06.2018, 18:20
Egyptský brankár sa stal najstarším futbalistom aký kedy nastúpil na majstrovstvách sveta.

Futbalisti Saudskej Arábie vyhrali v pondelňajšom dueli A-skupiny futbalových MS nad Egyptom 2:1 a v tabuľke obsadili tretie miesto pred svojím súperom. O ich triumfe rozhodol Salem Al Dawsari v 95. minúte. Ani jeden z tímov už nemal pred zápasom šancu prebojovať sa do osemfinále turnaja.

Vo Volgograde sa v 22. minúte najskôr presadil Egypťan Mohamed Salah, v šiestej minúte nadstavenia vyrovnal prvým gólom svojho tímu na prebiehajúcom šampionáte Salman Al Faraj z pokutového kopu.

Bola to už druhá penalta pre Saudov v zápase, prvú v 41. minúte Fahad Al Muwallad nepremenil. V 95. minúte potom Al Dawsari rozhodol o triumfe Saudov. Egypt tak nezískal v Rusku ani bod.

Brankár egyptskej reprezentácie Essam El Hadary sa stal vo veku 45 rokov a 161 dní najstarším hráčom, ktorý nastúpil na záverečnom turnaji MS. Z trónu zosadil kolumbijského reprezentanta Faryda Mondragona, ktorý na MS 2014 odohral duel s Japonskom vo veku 43 rokov a tri dni.

A-skupina, 3. kolo:
      Saudská Arábia - Egypt 2:1 (1:1)
      Góly: 45.+6 Al Faraj (z 11m), 90.+5 Al Dawsari - 22. Salah. ŽK: Gabr, Fathi (obaja Eg.). Rozhodovali: Roldan - Guzman, De la Cruz (všetci Kol.), 36.823 divákov.
      Saudská Arábia: Al Mosailem - Alburayk, O. Hawsawi, M. Hawsawi, Al Shahrani - Otayf - Bahebri (65. Asiri), Al Faraj, Al Moqahwi, Al Dawsari - Al Muwallad (79. Al Shehri)
      Egypt: El Hadary – Fathi, Gabr, Hegasi, Abdel-Schafi – Hamed, Elneny – Salah, Said (45.+7 Warda), Trezeguet (81. Kahraba) - Mohsen (64. Sobhi)

Tabuľka A-skupiny:
      1. Uruguaj         3    3    0    0   5:0   9*
      2. Rusko           3    2    0    1   8:4   6*

3. Saudská Arábia  3    1    0    2   2:7   3
      4. Egypt           3    0    0    3   2:6   0

01 - Modified: 2024-04-18 07:30:00 - Feat.: - Title: FOTO Šejkovia plánujú ďalší megalomanský projekt. V Saudskej Arábii má vyrásť prvý plávajúci zábavný park na svete 02 - Modified: 2024-04-14 07:34:00 - Feat.: - Title: Európska únia, Kanada a Nemecko odsudzujú útok Iránu, Egypt a Saudská Arábia žiadajú zdržanlivosť 03 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte 04 - Modified: 2024-04-09 13:56:35 - Feat.: - Title: Kto naozaj kŕmi ruskú vojnovú mašinériu peniazmi? 05 - Modified: 2024-04-06 04:56:21 - Feat.: - Title: Biden požiadal lídrov Kataru a Egypta, aby vyvinuli tlak na Hamas v súvislosti s dohodou s Izraelom
24. apríl 2024 00:27