Portugalsko s Iránom remizovalo. Quaresma strelil jeden z najkrajších gólov turnaja

25.06.2018, 20:56
Portugalsku stačí na účasť v osemfinále turnaja aj remíza, Irán potrebuje na istotu postupu víťazstvo.

Futbalisti Portugalska viedli po prvom polčase pondelňajšieho duelu 3. kola B-skupiny MS 2018 v Saransku nad Iránom 1:0.

V 45. minúte sa výstavným gólom prezentoval Ricardo Quaresma, ktorý z hranice šestnástky exportne skóroval vonkajším priehlavkom pravej nohy.

Quaresmov gól:

Irán napokon vyrovnal a zápas skončil 1:1.

Portugalsko do osemfinále postúpilo z druhého miesta. V ňom sa v sobotu 30. júna o 20.00 SELČ v Soči stretne s Uruguajom. Skupinu vyhralo s piatimi bodmi Španielsko, keď pri rovnakom počte bodov a rozdiele v skóre má na konte viac strelených gólov ako Portugalci.

Cristiano Ronaldo nepremenil za stavu 1:0 v 53. minúte pokutový kop, Irán vyrovnal v nadstavení z penalty zásluhou Karima Ansarifarda.

B-skupina, 3. kolo:
      Irán - Portugalsko 1:1 (0:1)
      Góly: 90.+3 Ansarifard (z 11m) - 45. Quaresma. ŽK: Hajsafi, Azmoun - Guerreiro, Quaresma, Ronaldo, Cedric Soares. Rozhodovali: Caceres - Cardozo, Zorrilla (všetci Parag.), 41.685 divákov.

Irán: Beiranvand - Rezaeian, M. Hosseini, Pouraliganji, Hajsafi (56. Mohammadi) - Taremi, Jahanbakhsh (70. Ghoddos), Ezatolahi (76. Ansarifard), Ebrahimi, Amiri - Azmoun

Portugalsko: Rui Patricio – Cedric Soares, Pepe, Fonte, Guerreiro – Quaresma (70. B. Silva), Carvalho, Ad. Silva, Mario (84. Moutinho) – An. Silva (90.+6 Guedes), Ronaldo