Roger FedererTASR/AP

Senzácia na Wimbledone. Federer titul neobháji

11.07.2018, 18:36
Najvyššie nasadený tenista vo štvrťfinále prehral s Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v piatich setoch.

Švajčiar Roger Federer neobháji titul v dvojhre na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Najvyššie nasadený tenista prehral v stredajšom štvrťfinále s Kevinom Andersonom z Juhoafrickej republiky v piatich setoch 6:2, 7:6 (5), 5:7, 4:6, 11:13.

Federer tento rok na anglickej tráve nestratil počas štyroch kôl ani jeden set. S Andersonom viedol už 2:0, čím natiahol šnúru na 34 víťazných setov za sebou. Vyrovnal tak svoj vlastný rekord z rokov 2005-2006. Potom však Anderson zlepšil hru, v treťom sete odvrátil mečbal súpera a napokon triumfoval po päťsetovej dráme.

Piaty set trval až 90 minút. "Po prehratých dvoch setoch som sa sústredil na to, aby som sa dostal späť do zápasu. Myslím si, že som urobil výbornú prácu. Vyradiť Federera vo Wimbledone je veľká vec, tento deň si navždy zapamätám," povedal víťaz pre oficiálny web turnaja.

Z účasti v semifinále sa naopak raduje srbský tenista Novak Djokovič. Dvanásty nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále Keia Nišikoriho z Japonska v štyroch setoch 6:3, 3:6, 6:2 a 6:2.

muži - dvojhra - štvrťfinále:
Novak Djokovič (12-Srb.) - Kei Nišikori (24-Jap.) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2, Kevin Anderson (8-JAR) - Roger Federer (1-Švajč.) 2:6, 6:7 (5) 7:5, 6:4, 13:11

23. apríl 2024 19:03