Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2018, 21:31

Peter Velits: Sagan to už bude hrať na istotu, zariskuje len v jednom momente

  • Peter Velits v rozhovore pre HNtelevíziu hovorí o aktuálnom dianí na Tour de France.
  • Má Sagan po dvoch náročných horských etapách to najhoršie už za sebou?
  • Ako sa zmení taktika tímu Bora po odstúpení elitných šprintérov?
  • Čo bude teraz pre Sagana najväčším cieľom?
  • Ako sa bude vyvíjať situácia na čele celkového poradia?

Peter Velits bol jedným z našich najlepších profesionálnych cyklistov. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí celkové tretie miesto na slávnej Vuelte či štvrté miesto z kráľovskej etapy Tour de France končiacej na legendárnom kopci Alpe D'Huez. 

Po vypadnutí elitných šprintérov má Peter Sagan takmer nedostihnuteľný náskok v boji o zelený dres. Podľa Velitsa tak pre neho už šprintérske prémie nebudú zaujímavé. "Teraz sa sústredí len na víťazstvá v etapách".

"Sagan musí vo zvyšnej časti pretekov zvážiť, či sa oplatí ísť do nejakého väčšieho rizika," hovorí Velits. Podľa neho bude teraz pre Sagana najväčšou výzvou víťazstvo v záverečnej etape. 

Zaujímavo sa po dvoch horských etapách vyvíja situácia v boji o celkové víťazstvo. Na čelo Tour de France sa dostala dvojica jazdcov tímu Sky Thomas a Froome. "Geraint Thomas ukazuje takú silu, akú som u neho ešte nevidel. Sky je na dobrej ceste vyhrať Tour de France, s kým to už bude, to sa bude odvíjať od ďalších dní a od tímovej taktiky. Ja si myslím, že Thomas má veľkú šancu," tvrdí Peter Velits.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.