TASR

Matúš Bero zažil po prestupe rozprávkový debut. Pozrite si jeho prvý gól v Holandsku

13.08.2018, 13:15
Ligový debut sa mi vydaril, dal som pekný gól a som spokojný, povedal po zápase slovenský reprezentant.

Slovenský futbalista Matúš Bero strelil svoj prvý gól za holandský tím Vitesse Arnhem. V nedeľňajšom zápase 1. kola Eredivisie prekonal v 44. minúte presnou hlavičkou brankára FC Groningen Sergia Padta.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar zaznamenal okrem gólu aj prihrávku na presný zásah spoluhráča Tima Matavža, ktorý uzavrel v 71. minúte na 5:1 pre Vitesse.

"Bol to takmer perfektný deň. Na štadióne bol aj môj otec a tiež moja priateľka. Chýbala tu len moja mama, ktorá musela byť v práci. Pri mojom góle ma presným centrom našiel Alexander Büttner. Ligový debut sa mi vydaril, dal som pekný gól a som spokojný," citoval Bera portál gelderlander.nl.

Vitesse čaká vo štvrtok odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA na pôde švajčiarskeho FC Bazilej. V prvom dueli prehral holandský tím doma 0:1 po góle Rickyho van Wolfswinkela v 93. minúte. Bero vtedy do zápasu nezasiahol.

"Verím, že svojím výkonom som si vypýtal miesto v základnej zostave v odvete proti Bazileju. Nie je to však isté, pretože som v tíme nový a potrebujem si na všetko zvyknúť," doplnil bývalý hráč Trenčína a tureckého Trabzonsporu, odkiaľ prišiel do Arnhemu na začiatku júla.

01 - Modified: 2024-04-20 14:34:11 - Feat.: - Title: Holandské gangy útočiace výbušninami na bankomaty sa zameriavajú na Nemecko 02 - Modified: 2024-04-19 18:25:20 - Feat.: - Title: V Holandsku chcú pomocou kamier zistiť, koľko vtákov zabijú veterné turbíny 03 - Modified: 2024-04-19 14:59:06 - Feat.: - Title: Holandská provincia končí s ťažbou zemného plynu a v zemi zostanú milióny kubíkov, obyvatelia protestovali 04 - Modified: 2024-04-14 14:34:05 - Feat.: - Title: Francúzsko odporúča opustiť Irán, Holandsko varuje pred cestami do Izraela 05 - Modified: 2024-04-12 16:06:16 - Feat.: - Title: Holandsko prisľúbilo Ukrajine dodatočnú podporu vo výške jednej miliardy eur
23. apríl 2024 17:34