Slovensko - DánskoTASR/M. Baumann

Slováci amatérov z Dánska nepodcenili. Kozák a spol. si splnil povinnú úlohu

05.09.2018, 22:34
Hostia nastúpili bez tradičných opôr, ktorí pre nezhody s Dánskou futbalovou úniou (IBU) odmietli reprezentovať.

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v stredajšom prípravnom zápase v Trnave nad Dánskom 3:0. Hostia nastúpili bez tradičných opôr, ktorí pre nezhody s Dánskou futbalovou úniou (IBU) odmietli reprezentovať, výber z Jutského polostrova tvorili hráči z domácich treťo a štvrtoligových klubov.

V nedeľu 9. septembra o 15.00 SELČ sa zverenci trénera Jána Kozáka predstavia v ukrajinskom Ľvove proti domácemu výberu v prvom zápase B-divízie Ligy národov.

prípravný zápas (Trnava):
SR - Dánsko 3:0 (2:0)
Góly: 11. Nemec, 37. Rusnák, 79. Fogt (vlastný). Bez kariet. Rozhodovali: Weinberger - Heidenreich, Kolbitsch (Rak.), 6432 divákov.
Slovensko: Kozáčik - Hubočan, Škrtel (82. Gyömbér), Šatka, Mazáň - Hrošovský, Kucka (61. Greguš) - Rusnák (46. Mak), Hamšík (61. Duda), Weiss (67. Pačinda) - Nemec (46. Ďuriš)
Dánsko: Haagh - Vollesen (77. Jakobsen), Johansen, D. Nielsen, Bertelsen (71. Fönss) - Bannis (46. Hunsballe), Johansson (84. Christensen) - Hoybye (61. Fogt), Gaudin, Kempel (61. Holm Sörensen) - Offenberg

Výber dánskych poloamatérov zvolil defenzívnu taktiku, Slováci od úvodných minút mali loptu v moci a snažili sa o čo najrýchlejšie otvorenie skóre. Hamšík z priameho kopu trafil do múra, ale dobýjanie outsidera napokon trvalo iba do 11. minúty.

Kucka z pravej strany naservíroval loptu na hlavu Nemca a ten sa presadil zblízka svojou najsilnejšou zbraňou - 1:0. V 18. minúte autor gólu vtipne špičkou kopačky posunul loptu na Weissa, ktorému však nevyšiel prienik cez súperovho obrancu a pripravil sa o možnosť ísť do koncovky.

Na opačnej strane Škrtel sklzom v poslednej chvíli odkopol loptu pred Johanssonom, ktorý už bol na dostrel Kozáčika. V 25. minúte boli Dáni v ďalšej dobrej príležitosti po zlom vybehnutí Škrtela, Hoybye však vnútri šestnástky vystrelil len nad bránu.

Na opačnej strane Weissovu strelu zneškodnil Haagh a Kucka z následnej dorážky mieril vedľa. Slováci v tých chvíľach ovládali dianie na ihrisku. Strela Hrošovského ani dva pokusy Weissa však zdvojnásobenie náskoku nepriniesli a neujala sa ani delovka Hamšíka. V 37. minúte predviedli domáci rýchlu akciu, na jej začiatku boli Hamšík s Kuckom a na konci chladnokrvne zakončujúci Rusnák - 2:0.

Tréner Kozák urobil v polčasovej prestávke dve zmeny, na trávnik poslal Maka s Ďurišom namiesto Rusnáka a Nemca. Slováci v 47. minúte zabudli na zadné dvierka a umožnili hosťom ísť do brejku, ten však pokazili zlou finálnou prihrávkou. Onedlho sa mohol potešiť z gólu Hamšík, po ukážkovej prihrávke od Maka mu však nesadla lopta na nohu. Po hodine hry Weiss neuspel zoči-voči Haaghovi.

Prevaha slovenského tímu bola jednoznačná, ale tretí gól neprichádzal. Po početných striedaniach tempo hry upadlo, navyše domáci šetrili sily na dôležitý zápas na Ukrajine a hostia boli spokojní s prijateľným dvojgólovým mankom. To však ešte narástlo po prudkom centri Maka, ktorý vyústil do vlastného gólu Fogta - 3:0.

01 - Modified: 2024-04-18 08:41:13 - Feat.: - Title: Na Slovensko mieri slávny fast food. McDonald´s a Burger King dostanú ďalšieho veľkého konkurenta 02 - Modified: 2024-04-18 09:00:00 - Feat.: - Title: Instagramový trend Cash Catch dorazil aj k nám. Kde na Slovensku môžeš nájsť ukryté peniaze? 03 - Modified: 2024-04-17 12:00:00 - Feat.: - Title: Urastené rodinné SUV aj pre siedmich je na Slovensku. Hyundai prezradil oficiálne ceny 04 - Modified: 2024-04-17 08:47:12 - Feat.: - Title: Hasiči naďalej bojujú s požiarom historickej budovy kodanskej burzy. Hasiť ho budú zrejme ešte 24 hodín 05 - Modified: 2024-04-17 12:26:34 - Feat.: - Title: KOMENTÁR: Koniec temnoty sa blíži, z Nemecka sa šíria dobré správy
19. apríl 2024 01:41