Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 17:24

Lintner ohlásil megaakciu: Je to niečo unikátne, čo tu ešte nikdy nebolo

  • Pred štartom Tipsport ligy sme v relácii HNtelevízie Tak určitee vyspovedali jej šéfa Richarda Lintnera.
  • Budú dva maďarské kluby pre ligu prínosom?
  • A chcel by Slovan Bratislava späť v našej najvyššej hokejovej súťaži?
  • Dozviete sa v rozhovore.

Cez víkend sa začne nový ročník hokejovej Tipsport ligy. V relácii HNtelevízie Tak určitee sme sa o tom rozprávali s jej šéfom Richardom Lintnerom.

"Liga sa dostáva za hranice, má to pre nás pozitívny ekonomický efekt," vyhlásil o príchode dvoch maďarských klubov do našej súťaže Lintner, ktorý to považuje za obrovský krok vpred.

"Kontroluje sa, či je finančná disciplína smerom k hráčom a trénerom dodržaná. Toto sa, samozrejme, podarilo napĺňať. Za posledné tri roky sme prakticky v tomto stopercentný," tvrdí šéf ligy.

"Platy hráčov, a teda balík peňazí, ktorý sa každoročne hráčom a trénerom vypláca, sa výrazne navýšil," povedal v rozhovore. Odhaduje, že výdavky na platy hráčov sa za posledné tri roky zvýšili o 30 percent.

Tento rok sa fanúšikovia môžu tešiť na Winter Classic, teda zápas pod holým nebom, ktorý sa bude hrať na futbalovom štadióne.

"Bude to niečo unikátne, nie nadarmo to volám megaakciou, pretože to je niečo, čo tu ešte nikdy nebolo a ja dúfam, že tá akcia bude taká úspešná, že sa aj bude opakovať," hovorí Lintner.

Pod holým nebom sa pripravujú dokonca dva zápasy. Jeden ligový a druhý "veľmi špeciálny" a zároveň "exhibičný".

Viac sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.