Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2018, 10:16

Škrtel naznačil, čo mohlo stáť za odchodom Kozáka

Martin Škrtel prehovoril aj za kabínu, ktorú odchod Kozáka medzi dvoma zápasmi zaskočil. 

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel sa vyjadril k nečakanej rezignácii Jána Kozáka z pozície hlavného trénera. Škrtel prehovoril aj za kabínu, ktorú odchod Kozáka medzi dvoma zápasmi zaskočil. 

​​"Bolo to nečakané, až šokujúce. Tréner Kozák mal stále čo mužstvu dať a potvrdil, že bol muž na správnom mieste. Prišiel v neľahkej situácii a dokázal tím stabilizovať a zdvihnúť na vyššiu úroveň," uviedol Škrtel na tlačovej konferencii pred priateľským zápasom proti Švédsku. 

Výsledky mužstva podľa Škrtela v poslednom čase neboli také, ako si predstavovali. "Tlak na trénera, a nielen na neho, bol veľký. Asi sa to v ňom naakumulovalo a rozhodol sa rezignovať," hovorí stopér tureckého Fenerbahce Istanbul.

"Nám nezostáva nič iné len to rešpektovať a poďakovať mu za prácu, ktorú s mužstvom odviedol," vyhlásil reprezentačný kapitán.  

Ján Kozák sa rozhodol odstúpiť z pozície hlavného trénera slovenskej futbalovej reprezentácie v nedeľu 14. októbra po prehratom zápase Ligy národov (LN) proti Česku. 

​Dôvod svojej rezignácie Kozák zatiaľ neoznámil. V dnešnom priateľskom zápase vo Švédsku povedie mužstvo dočasný tréner Štefan Tarkovič.

Kapitán Martin Škrtel vidí zápas ako šancu napraviť renomé reprezentácie po prehrách v LN s Ukrajinou a Českom.

"Samozrejme, atmosféra nie je ideálna vzhľadom k sobotňajšiemu výsledku a situácii, ktorá sa udiala. Ale sme profesionáli a našou úlohou je čo najlepšie sa pripraviť na zajtrajší ťažký zápas. Bude to náročné. Veríme, že výkonom aj výsledkom dokážeme zlepšiť náladu okolo národného tímu," dodal Škrtel.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.