Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 15:21

Trest za vyštvanie trénera Kozáka je smiešny

V prípade, že niektorý z hriešnikov bude nominovaný, tak celú kvalifikáciu odohrá bez nároku na odmenu.

Sedem hriešnikov, ktorí sa svojím ponocovaním počas reprezentačného zrazu postarali o rezignáciu trénera Jána Kozáka, bolo potrestaných Slovenským futbalovým zväzom.

„V prípade, že budú v budúcnosti nominovaní, tak celú kvalifikáciu odohrajú bez nároku na odmenu,“ potvrdil šéf zväzu Ján Kováčik.

​Na prvý pohľad vyzerá tento trest ako významný. No pri pohľade na platy našich top hráčov nachádzajúcich sa medzi sedmičkou „nočných vlkov“, vyznieva skôr smiešne.

Konkrétne: Milan Škriniar zarába podľa talianskych médii ročne 1,7 milióna eur.

Pri v súčasnosti neexistujúcom štartovnom za reprezentačné zápasy a odmenách odstupňovaných podľa sily súpera si môžu hráči národného tímu zarobiť za celú kvalifikáciu maximálne 60-tisíc eur. No to by museli vyhrať všetkých desať kvalifikačných zápasov. A samozrejme, byť na nich aj nominovaní.

Čiže, napríklad trest pre Škriniara sa rovná jeho 13-dňovému platu v talianskom Interi Miláno.

Samozrejme, Slovenský futbalový zväz nemá veľa iných možností, ako potrestať futbalistov za prehrešok porušenia životosprávy. Zverejnenie ich mien v médiách a spojitosť s koncom Kozáka je možno pre nich väčší trest, ako škrtnutie reprezentačných odmien.

Šesť mien zo zoznamu hriešnikov sa zo svojej chyby môže poučiť. Jedno je, aj pre mnoho káuz a prehreškov z minulosti, zdá sa nepoučiteľné.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.