TASR/AP

Tatar prispel k triumfu Montrealu, Pánik nepremenil trestné strieľanie

07.12.2018, 06:54
Canadiens vyhrali oba duely s Ottawou, ktoré sa hrali v priebehu troch dní, v noci na stredu zvíťazili doma takisto 5:2.

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prispel jednou asistenciou k triumfu Montrealu v derby na ľade Ottawy 5:2 v zámorskej NHL.

"Vždy, keď prehráme s Montrealom, tak nás to mrzí ešte viac. Urobili sme pár chýb a opäť sme za ne zaplatili," povedal pre zámorské médiá center Colin White, autor druhého gólu "senátorov". Dvoma gólmi sa na triumfe podieľal Paul Byron.

"Vedeli sme, že ak budeme korčuľovať, tlačiť, napádať, tak im strpčíme život. Ak máte štyri formácie, ktoré hrajú kvalitne a dokážu vyvinúť tlak v súperovom pásme, tak to má váš súper ťažké," poznamenal Byron. Jeho spoluhráč Andrew Shaw strelil svoj jubilejný 100. gól v profigilovej kariére.

V 44. minúte sa strelecky presadil aj Brendan Gallagher, keď tečoval delovku Tatara od modrej čiary, puk si nešťastne zrazil do vlastnej bránky Craig Anderson.

Tatar odohral 16 minút, v drese domácich odohral súboj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý bol na ľade takmer 15 minút a zaznamenal jeden plusový bod. Senators prišli nielen o body, ale aj o dvojicu útočníkov Bobbyho Ryana a Matta Duchenea, ktorí utrpeli zranenia.

Tampa Bay na domácom ľade vyhrala nad Bostonom 3:2 a predĺžila sériu výhier na päť zápasov. Z toho uplynulé štyri triumfy vychytal brankár Louis Domingue, ktorý predviedol proti Bruins 33 úspešných zákrokov.

"Chytal výborne. V záverečných ôsmich minútach druhej tretiny, keď sme hrali ľahkovážne, nás podržal," pochválil svojho brankára tréner "bleskov" Jon Cooper. Za víťazov odohral slovenský obranca Erik Černák 20 minút a bol tretí najvyťaženejší korčuliar svojho tímu. V bránke "medveďov" chytal Fín Tuukka Rask, slovenský brankár Jaroslav Halák mu kryl chrbát zo striedačky. Do zostavy Bostonu sa vrátil obranca Charlie McAvoy, ktorý vynechal 20 zápasov pre otras mozgu. Bruins však stále chýba zranený kapitán Zdeno Chára.

Nedarilo sa Arizone, ktorá doma prehrala s úradujúcim šampiónom Washingtonom 2:4. Víťazná šnúra Coyotes sa tak zastavila na čísle štyri. Za domácich odohral vyše 19 minút slovenský útočník Richard Pánik, zapísal si jeden mínusový bod a na začiatku druhej tretiny nepremenil trestné strieľanie. Na opačnej strane to nedokázal ani Jakub Vrána v tretej tretine.

Toronto doma prehralo s Detroitom 4:5 po predĺžení, keď troma gólmi v tretej tretine dokázalo z 1:4 dostať duel do extračasu. V ňom ale rozhodol Dylan Larkin. Do zostavy Maple Leafs sa vrátil švédsky útočník William Nylander potom, ako v sobotu podpísal 6-ročnú zmluvu, no nebodoval.

výsledky:
Florida - Colorado 2:5, Philadelphia - Columbus 3:4 pp, Pittsburgh - New York Islanders 6:2, Toronto - Detroit 4:5 pp, Ottawa - Montreal 2:5 (za hostí T. TATAR 0+1), Tampa Bay - Boston 3:2, Arizona - Washington 2:4, Calgary - Minnesota 2:0, Vancouver - Nashville 5:3, Vegas - Chicago 4:3, Los Angeles - New Jersey 3:6

01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 03 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 04 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 05 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames
19. apríl 2024 13:30