Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 00:00

Najbohatší klub v NHL má New York

Mužstvo „jazdcov“, čiže NY Rangers, dosiahlo podľa magazínu Forbes hodnotu 1,55 miliardy dolárov. Je to takmer dvakrát viac ako pred piatimi rokmi.

Najbohatší klub v NHL má New York
Zdroj: TASR/AP

Čím menej slovenských hráčov pôsobí v najprestížnejšej hokejovej lige sveta NHL, tým sa elitnej súťaži v súvislosti s hospodárením viac darí. Aj tak by sa zveličene dal opísať ekonomický úspech zámorskej profiligy v poslednom období. Kým v roku 2013 predstavoval priemerný hospodársky výsledok tímu v NHL sedem miliónov dolárov pred zdanením, v tomto je to už 25 miliónov. Vyplýva to z analýzy magazínu Forbes z údajov sa sezónu 2017/2018, ktorý zároveň zverejnil aj rebríček najhodnotnejších klubov. V ňom už tretíkrát za sebou obhájil pozíciu lídra New York Rangers s hodnotou 1,55 miliardy dolárov. Na porovnanie, pred piatimi rokmi bola takmer dvojnásobne nižšia. „NHL sa darí tak ako nikdy predtým najmä kvôli ziskovosti klubov a lukratívnym príjmom z televíznych práv,“ uviedol Kurt Badenhausen, jeden z autorov rebríčka.

Tri kľúčové písmená: MSG
Okrem samotnej hodnoty klubu je New York Rangers jednot

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.