Dve asistencie Gáboríka a Demitru

03.12.2001, 23:00

V piatich nedeľňajších zápasoch zámorskej NHL sa predstavili šiesti Slováci. Nováčikovi uplynulej sezóny Minnesote Wild sa takmer podarilo získať "skalp" St. Louis Blues. Domáci aj zásluhou Mariána Gáboríka viedli v polovici zápasu už 3:0. Najproduktívnejší hráč divochov nechýbal pri prvom i poslednom góle Minnesoty a zaznamenal dve asistencie. Dva body za gólové prihrávky si pripísal i bluesman Pavol Demitra, keď vypracoval i vyrovnávajúci gól 121 sekúnd pred záverečnou sirénou. Minnesota v šiestich vzájomných meraniach síl St. Louis ešte nezdolala. Ľubomír Sekeráš odohral 22 minút a pripísal si mínusový bod. V súboji vedúcich celkov Juhovýchodnej divízie mala od začiatku navrch Carolina, napokon sa však z víťazstva tešil Washington. Slovenský kanonier Peter Bondra sa o strelenie jubilejného 400. gólu pokúšal štyrikrát, no neúspešne a jeho päťzápasová bodová séria sa skončila. Druhý shutout v rade zaznamenal gólman NY Rangers Mike Richter a neinkasoval už 153 minút. V tíme domácich sa predstavil i Zdeno Cíger vyskúšal pozornosť Nikolaja Chabibulina tromi strelami. Kanadský útočník Paul Kariya dosiahol hranicu 300 asistencií v kariére a vo veku 27 rokov a 2 mesiace sa stal najmladším hráčom v histórii ligy, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu. Vladimír Országh skúšal strelecké šťastie raz a odohral 15 minút.
Výsledky: Carolina -- Washington 3:4 pp, Minnesota -- St. Louis 4:4, NY Rangers -- Tampa Bay 1:0, Anaheim -- Nashville 4:2, Vancouver -- Dallas 2:4.

20. apríl 2024 12:11